To był tydzień! (46) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (46)

person Adrian Januszkiewicz 18/11/2018

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 12 - 18 listopada 2018 roku.

Jednym z tematów tygodnia była przede wszystkim sprawa mechanika z Bartoszyc, który od roku sądził się z lokalnym urzędem skarbowym o wystawiony mandat za wymianę żarówki i miał mieć proces apelacyjny w tym miesiącu, do którego ostatecznie nie dojdzie przez to, że naczelnik lokalnego urzędu skarbowego odwołał apelację.

 

Oprócz tego tydzień stał pod znakiem fuzji i przejęć. Hella sprzedała Hellanor firmie Aurelius rezygnując w ten sposób z udziału w branży hurtowej. Parts Holding Europe i Grupa Oscaro połączyły siły, a Tenneco sfinalizowało umowę przejęcia Öhlins Racing A.B.

 

Obecność grupy PGM na China International Import EXPO (CIIE) obfitowała w 2 dodatkowe wydarzenia: otwarcie biura PGM i PIMOT-u w Szanghaju oraz wejście PIMOT-u we współpracę z chińskim instytutem SMVIC.  Ruszyły także przygotowania do kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2019, które tym razem zostaną rozszerzone o nową kategorię – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

 

Był to także tydzień podsumowań, m.in. zakończonej XIII edycji Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, czy też finansowych wyników kwartalnych w przypadku Inter Cars. Dodatkowo do sejmu trafił projekt ustawy m.in. przekazujący kontrolę nad SKP Transportowemu Dozorowi Technicznemu.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).