To był tydzień! (45) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (45)

person Joanna Piszcz 12/11/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 6 - 12 listopada 2023 r.

Miniony tydzień to przede wszystkim raporty i dane pokazujące tendencje na rynku motoryzacyjnym. Według danych z raportu KPMG i PZPM w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2023 r. liczba rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 10,6%, w tym w segmencie samochodów osobowych napędzanych alternatywnie odnotowano wzrost sprzedaży o 28%.

 

Z kolei ACEA podaje, że we wrześniu udział w rynku samochodów elektrycznych z napędem bateryjnym (BEV) osiągnął 14,8%, co oznacza wzrost z 14,1% we wrześniu roku poprzedniego – to już trzeci raz w tym roku, kiedy samochody zasilane akumulatorowo przewyższają w statystykach diesle.

 

Z kolei z raportu PIRE, PAIH i ARP wynika, że przed polskim sektorem elektromobilności stoją ogromne perspektywy rozwoju i możliwość zdobycia dobrej pozycji na świecie.

 

Grupa DBK oraz Snarto Sp. z o.o. wprowadzają na rynek nową markę rozwiązań dla transportu drogowego – ONYX.

 

Polski startup Ennovation Technology nawiązał współpracę z firmą Foton Motor – jednym z największych producentów aut dostawczych i ciężarowych na świecie.

 

Autos otworzył nowy oddział w województwie pomorskim.

 

Goodyear przygotowuje się do targów Solutrans 2023 w Lyon Eurexpo we Francji, a Wielton uczestniczył w targach TransLogistica Poland w Warszawie.

 

Końcówka roku to premiery kalendarzy – „ProfiAuto Art Gallery” to kalendarz, w którym z udziałem graficznych programów AI stworzono obrazy ikon motoryzacji w stylu najsłynniejszych twórców z przeszłości.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).