To był tydzień! (40) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (40)

person Redakcja 4/10/2020

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 28 września - 4 października 2020 r.

Za nami początek października. Wiele wskazuje na to, że rozpoczęła się II fala pandemii COVID-19 i jeszcze dość długo z nami pozostanie. W związku z tym ProfiAuto podjęło decyzję o odwołaniu również przyszłorocznej edycji targów ProfiAuto Show.

 

Były też jednak bardziej pozytywne akcenty w tym tygodniu. ElectroMobility Poland, Polska Grupa Motoryzacyjna oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisały list intencyjny dotyczący bliskiej współpracy nad rozwojem aut elektrycznych IZERA. Przy tej okazji odbyło się też Walne Zgromadzenie Członków PGM, na którym wybrano zarząd na nową kadencję.

 

Bridgestone w regionie EMIA (Europa, Bliski Wschód, Indie i Afryka) dokonał zmian na kluczowych stanowiskach w obszarze sprzedaży.

 

Komisja Europejska nałożyła na Brose i Kiekert grzywnę w łącznej wysokości 18 mln euro za udział w dwóch kartelach dotyczących dostaw systemów zamykania samochodów. Przed Sądem Krajowym w Monachium po 5 latach od wykrycia Dieselgate stanie były szef Audi, Rupert Stadler.

 

Philips zaprezentował nową generację retrofitów LED, wszedł w życie obowiązek składania jednego pliku JPK_VAT z deklaracją, a tzw. Estoński CIT przeszedł konsultacje z biznesem. W zakładzie Marelli w Sosnowcu doszło do podwyżek dla pracowników po konsultacjach ze związkami zawodowymi.

 

We współpracy z PKO Leasing HART zaczął oferować usługi leasingu urządzeń i wyposażenia warsztatowego. Castrol rozpoczął kampanię Miesiąc Mechanika, która ma pomóc niezależnym warsztatom samochodowym w Polsce zwiększyć dochody i docenić profesjonalizm ich pracowników.

 

Inter-Team wprowadził nową aplikację – Mój Warsztat – stworzoną specjalnie dla osób zarządzających warsztatami samochodowymi. Adam Małysz i ZF Aftermarket kontynuują współpracę, której kolejnym etapem jest kampania pod hasłem #zawódmechanik.

 

Texa organizuje facebookowy jesienny konkurs, w którym do wygrania w nim jest ozonator Air2 SAN. Z kolei Dębica S.A. znalazła się w czołówce Złotej Setki Firm Podkarpacia.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).