To był tydzień! (39) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (39)

person Joanna Piszcz 1/10/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 25 września - 1 października 2023 r.

Najważniejsza informacja tygodnia to rozstrzygnięcie przetargu na działkę pod budowę fabryki polskiego samochodu elektrycznego Izera – o szczegółach opowiadają nam: Piotr Zaremba, prezes zarządu ElectroMobility Poland oraz Wojciech Mieczkowski, dyrektor sprzedaży, marketingu i ścieżki klienta w ElectroMobility Poland.

 

Za nami Kongres Nowej Mobilności w Łodzi, podczas którego podpisano list otwarty „Siódemka dla elektromobilności” z postulatem przekształcenie Polski w wiodący hub produkcyjny sektora elektromobilności.

 

Natomiast Rada UE przyjęła stanowisko negocjacyjne dotyczące projektu rozporządzenia Euro 7 o homologacji typu pojazdów silnikowych i silników oraz układów i komponentów.

 

Krajowy Rejestr Długów podał, że zadłużenie sektora motoryzacyjnego w Polsce w ciągu ostatniego roku wzrosło i obecnie wynosi 364,6 mln zł.

 

Nowości w sieci warsztatowej Q Service Castrol, która rozszerza szeregi swoich partnerów o firmę MILWAUKEE, producenta elektronarzędzi.

 

Pirelli stworzyło indywidualne logo dla opon, które zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzenia biologicznego i z recyklingu.

 

Przypominamy, że 1 października 2023 r. zaczną obowiązywać zaostrzone kary dla nietrzeźwych kierowców, m.in. wyższa kara pozbawienia wolności za spowodowanie ciężkich obrażeń lub śmierci.

 

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).