To był tydzień! (39) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (39)

person Joanna Piszcz 29/09/2019

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 23 - 29 września 2019 r.

Za nami ostatni tydzień września i kilka wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Z danych z ostatniego raportu AutomotiveSuppliers.pl wynika, że notowania motoryzacji w Polsce, choć są w wielu aspektach najwyższe w historii, wskazują na osłabienie dynamiki wzrostów. Na niecały miesiąc przed Brexitem 23 europejskie stowarzyszenia reprezentujące motoryzację apelują do europejskich decydentów, aby dołożyli wszelkich starań do zawarcia porozumienia dotyczącego kontrolowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

 

Prokuratura w Brunszwiku wydała akt oskarżenia przeciwko byłemu i obecnemu kierownictwu Volkswagena w związku z Dieselgate. Niemieccy prokuratorzy nałożyli także na Daimler AG grzywnę za “zaniedbanie obowiązków nadzorczych” w związku ze sprzedażą trujących aut z silnikiem Diesla.

 

A w Polsce – Ministerstwo Infrastruktury przygotowało nowy wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, stosowane rozporządzenia opublikowano już w Dzienniku Ustaw. Z kolei Ministerstwo Finansów poinformowało o nowych zasadach wystawiania faktur do paragonów fiskalnych od 1 stycznia 2020 r.

 

Do Polskiej Grupy Motoryzacyjnej dołączyli kolejni członkowie. Eksperci sieci warsztatowej ProfiAuto przygotowali zestawienie najbardziej absurdalnych “samo-napraw”, które musieli korygować mechanicy.

 

Firma Oponiarska Dębica S.A. awansowała na pierwsze miejsce w rankingu „Złotej Setki Firm Podkarpacia”, ale poinformowała także o zmniejszeniu produkcji opon w IV kwartale tego roku.

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).