To był tydzień! (38) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (38)

person Adrian Januszkiewicz 25/09/2022

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 19-25 września 2022 r.

W minionym tygodniu działo się w branży bardzo dużo. Poznaliśmy m.in. tematy przewodnie nadchodzącego XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

 

Do Komisji Infrastruktury został skierowany po pierwszym czytaniu w Sejmie projekt ustawy o badaniach technicznych pojazdów, który ma wdrażać unijną Dyrektywę 2014/45/UE.

 

Poznaliśmy nowy skład zarządu Grupy Mahle, który zacznie działać od 1 listopada br.

 

Rozpoczęła się kolejna edycja Akademii Młodego Mechanika.

 

BorgWarner ogłosił przejęcie firm Electric Vehicle Solution, Smart Grid i Smart Energy od SSE. Z kolei jego polski oddział zapowiedział rozbudowę zakładu w Błoniu.

 

Firma Umicore ogłosiła otwarcie w Nysie fabryki materiałów katodowych do baterii samochodów elektrycznych. Z kolei firma Vianode zdecydowała się zainwestować miliardy koron norweskich w swoją pierwszą fabrykę do produkcji zrównoważonych materiałów akumulatorowych w Herøya w Norwegii.

 

W Hanowerze odbyły się targi IAA Transportation, gdzie obecni byli m.in. Grupa Wielton i ZF Commercial Vehicle Solutions.

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).