To był tydzień! (29)

To był tydzień! (29)

person Joanna Piszcz 23/07/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 17 - 23 lipca 2023 r.

Tydzień minął pod znakiem analiz i raportów. Najwyższa Izba Kontroli (NIK) sprawdziła jak polskie gminy wprowadzają w życie zapisy ustawy o elektromobilności. – problemy sprawia niejasne prawo. Tymczasem z danych ACEA wynika, że w Europie rejestracje samochodów elektrycznych przewyższyły rejestracje samochodów osobowych z silnikami Diesla.

 

Gorzej wygląda sytuacja na rynku kamperów – w pierwszych dwóch kwartałach 2023 r. odnotowano spadek ilości pierwszych rejestracji nowych przyczep oraz samochodów kempingowych w Polsce.

 

Dane zgromadzone w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie BIK wskazują, że branża TSL coraz mocniej się zadłuża, mimo zakończenia pandemii.

 

Inżynier z amerykańskiego oddziału Stellantis przyznał się do winy w skandalu związanym z fałszowaniem wyników emisji spalin w silnikach Diesla.

 

Komisja Europejska proponuje wzmocnienie obiegu zamkniętego w sektorze motoryzacyjnym, obejmujące projektowanie, produkcję i przetwarzanie pojazdów wycofanych z eksploatacji – propozycje obejmują także zapewnienia zachęt dla warsztatów do wspierania sprzedaży części zamiennych.

 

Grupa Renault i Geely podpisały umowę joint venture, której celem jest osiągnięcie pozycji lidera w zakresie produkcji hybrydowych, spalinowych i niskoemisyjnych zespołów napędowych następnej generacji.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).