To był tydzień! (28) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (28)

person Redakcja 12/07/2020

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 6-12 lipca 2020 r.

Chociaż sezon wakacyjny trwa, to w branży motoryzacyjnej i aftermarketowej wciąż dużo się dzieje. W minionym tygodniu Auto Partner oraz Inter Cars opublikowali swoje wyniki finansowe za czerwiec i ostatnie 6 miesięcy. Z kolei Bosch zapowiedział zmiany w zarządzie od przyszłego roku, a Dębica powołała François Colin de Verdière do składu swojej Rady Nadzorczej.

 

ZF Aftermarket zapowiedział połączenie TRW KFZ Ausrüstung GmbH z ZF Friedrichshafen AG.

 

Pandemia COVID-19 wciąż trwa, jednak mimo to dane zgromadzone przez Instytut ifo wskazują, że niemiecki przemysł spodziewa się wzrostu produkcji w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Dobrej myśli, mimo trudnych czasów, jest także Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe, który uważa, że cała LKQ dobrze zareagowała na wybuch pandemii, przez co negatywne skutki ekonomiczne dało się znacznie złagodzić.

 

Continental został uznany za najlepszą markę opon samochodowych przez portal motoryzacyjny “Wybór kierowców”. Za to Wielton został w czerwcu sklasyfikowany został na 2. pozycji wśród producentów naczep i przyczep w rankingu PZPM.

 

Działo się także w sferze napędów alternatywnych. Hyundai rozpoczął sprzedaż pierwszej ciężarówki na wodór, a Daimler Truck jest już bliski produkcji własnych ogniw paliwowych. Porsche rozbudowuje swoją fabrykę w Lipsku, żeby przygotować ją do produkcji aut elektrycznych. Z kolei Bosch opracowuje na terenie Europy specjalne usługi ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Stowarzyszenie ACEA opublikowało przegląd zachęt i ulg podatkowych stosowanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej i Wielką Brytanię dla zwiększenia u siebie sprzedaży aut elektrycznych. Natomiast TSUE wydał kluczowe orzeczenie ws. Dieselgate, które pozwala państwom członkowskim UE pozywać Volkswagena w tej sprawie w swoich krajowych sądach.

 

AVA Quality Cooling uruchomiła swoją nową stronę internetową, a Autos we współpracy ze swoimi dostawcami opracował nowy katalog części przeznaczonych do maszyn budowlanych.

 

Dodatkowo Toyota Gazoo Racing uruchomiła produkcję części zamiennych do legendarnej Toyoty 2000GT, w ramach programu GR Heritage Parts Project.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).