To był tydzień! (28) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (28)

person Adrian Januszkiewicz 16/07/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 10 - 16 lipca 2023 r.

 

W minionym tygodniu nie obyło się bez zamknięć. Continental podjął decyzję o zamknięciu swojego zakładu w Gifhorn do końca 2027 r. Z kolei Autoliv, aby przyspieszyć globalne redukcje kosztów i postanowiło zamknąć swoje oddziały w Elmshorn w Niemczech i Congleton w Wielkiej Brytanii.

 

W Parlamencie Europejskim został przyjęty tzw. „Chips Act”.

 

Grupa MTP i organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podjęli decyzję o przedłużeniu współpracy.

 

Za to Inter Cars rozpoczął współpracę z Akademią Oponiarską PZPO w ramach szkoleń dla wulkanizatorów.

 

Stellantis przedstawił platformę STLA Medium, którą będzie stosować w swoich autach elektrycznych.

 

Bosch rozpoczął produkcję seryjną modułu zasilania opartego na ogniwach paliwowych.

 

Sieć Biedronka ogłosiła, że w ciągu półtora roku chce udostępnić na swoich parkingach 1,8 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych w 600 lokalizacjach w całej Polsce.

 

autoDNA rozszerzyło swoje raporty VIN o informacje o zastawach skarbowych.

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).