To był tydzień! (28) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (28)

person Joanna Piszcz 18/07/2021

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 12-18 lipca 2021 r.

W branży nieco wakacyjnie, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji z rynku. Komisja Europejska zdecydowała, że wszystkie nowe samochody rejestrowane od 2035 r. w UE mają być bezemisyjne.

 

Legendarna polska marka przestała istnieć – Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Ursusa.

 

Tymczasem Axalta przejęła brytyjską firmę U-POL – producenta materiałów lakierniczych do renowacji samochodów.

 

W mijającym tygodniu pojawiły się dwa raporty mówiące o kondycji aftermarketu i branży moto. Rok 2020 zakończył się wzrostami dla polskich dystrybutorów samochodowych części zamiennych, notowanych na GPW w Warszawie, nieco gorzej radziły sobie warsztaty samochodowe – wynika z raportu Santander Bank Polska.

 

Z kolei według raportu AutomotiveSuppliers.pl branża moto w II kwartale br. najbardziej cierpiała na niedobór półprzewodników.

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).