To był tydzień! (25) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (25)

person Adrian Januszkiewicz 25/06/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 19-25 czerwca 2023 r.

 

W minionym tygodniu zapadło kilka ważniejszych decyzji w branży motoryzacyjnej. AVA CEE oficjalnie ogłosiło zmianę nazwy na Highway Automotive i zaprezentowało nowe logo spółki.

 

ATR International AG zmienił skład Rady Nadzorczej na kolejną kadencję. Stellantis i Foxconn powołali SiliconAuto, spółkę joint venture, która od 2026 r. ma projektować i sprzedawać najnowocześniejsze półprzewodniki dla branży moto.

 

BorgWarner i Eldor ogłosiły zawarcie umowy sprzedaży udziałów, na mocy której BorgWarner ma nabyć segment biznesowy Electric Hybrid Systems (EHS) od Eldor.

 

Dyrektor Zarządzający PSPA, Maciej Mazur, został wybrany na stanowisko prezydenta The European Association for Electromobility (AVERE), które ma pełnić co najmniej do połowy 2026 r.

 

Odbył się kolejny ogólnopolski strajk SKP związany z brakiem waloryzacji cen badań technicznych pojazdów od 19 lat.

 

Audi uruchomiło swój czwarty już charging hub, który tym razem powstał w Salzburgu.

 

Philips stał się pierwszą marką, która wprowadziła na rynek lampy LED retrofit do motocykli z homologacją drogową w Niemczech i Hiszpanii.

 

Eksperci DobryMechanik.pl sprawdzili koszty serwisu i napraw dla 30 najpopularniejszych marek aut w Polsce i podali te, które goszczą w serwisach najczęściej.

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).