To był tydzień! (24) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (24)

person Adrian Januszkiewicz 18/06/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 12-18 czerwca 2023 r.

 

Półmetek czerwca już za nami, jednak w branży motoryzacyjnej nie czuć wakacji. Nadal dużo się dzieje.

 

Inter Cars przedstawił wyniki sprzedaży za maj 2023, a prezes jego zarządu, Maciej Oleksowicz został wybrany na dwuletnią kadencję do zarządu Polskiej Rady Biznesu na funkcję wiceprezesa.

 

Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, na najbliższe 2 lata weszła w skład Zarządu SDCM.

 

PISKP zapowiedziała kolejny strajk diagnostów na 23 czerwca br.

 

Konfederacja Lewiatan podsumowała debatę w Parlamencie Europejskim związaną z sytuacją przemysłu motoryzacyjnego na terenie Wspólnoty.

 

Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego tygodnia był też sukces Polaków w wyścigu 24h Le Mans, który w klasie LMP2 wygrał polski zespół Inter Europol Competition, a Robert Kubica zajął II miejsce, co krótko podsumowaliśmy.

 

PSPA przedstawiło swój najnowszy raport o elektromobilności w transporcie ciężkim.

 

Ford otworzył swoje Centrum Pojazdów Elektrycznych w Kolonii, w którym będą powstawać jego elektryczne modele osobowe nowej generacji.

 

Z kolei firmy Hyundai Motor Group i LG Energy Solution ogłosiły utworzenie spółki joint venture w USA, w zakresie produkcji ogniw do akumulatorów EV.

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).