To był tydzień! (20/2026) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (20/2026)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 11 - 17 maja 2026 r.
17/05/2026

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem publikacji wyników finansowych. Inter Cars opublikował wyniki za kwiecień 2026 r. (więcej TUTAJ), a Auto Partner SA wstępne szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał tego roku, a także bieżące za kwiecień (więcej TUTAJ). Z kolei Wielton poinformował o wyższej stracie w 2025 r. niż rok wcześniej (więcej TUTAJ).

Spółka ElectroMobility Poland oraz NFOŚiGW podpisały umowę inwestycyjną dotyczącą finansowania projektu hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie, realizowanego w partnerstwie z tajwańską firmą Foxconn (więcej TUTAJ).

Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentował pojazdy przystosowane do zastosowań obronnych produkowane w fabryce we Wrześni (więcej TUTAJ), a Solaris pochwalił się najnowszym Urbino 10,5 electric (więcej TUTAJ). Natomiast Volvo Trucks wprowadziło nową gamę silników spalinowych (więcej TUTAJ).

TEMOT International wprowadza od 1 stycznia 2027 roku zmiany w ścisłym kierownictwie grupy (więcej TUTAJ).

Marka OMODA & JAECOO zaprezentowała swoje nowe cele strategiczne i modele pojazdów (więcej TUTAJ). Brembo rozpoczyna seryjną produkcję systemu Sensify (więcej TUTAJ).

 

baner zapis na newsletter