To był tydzień! (19) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (19)

person Adrian Januszkiewicz 15/05/2022

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 9 - 15 maja 2022 r.

Za nami półmetek maja. W minionym tygodniu działo się bardzo dużo branży motoryzacyjnej. Pod kątem finansowym kwiecień podsumowali Inter Cars i Auto Partner SA.

 

KPMG i PZPM przedstawili raport odnoszący się do sytuacji branży motoryzacyjnej w minionym kwartale. Exact Systems rozpoczął ankietę do tegorocznego MotoBarometru i zachęca do uczestnictwa w niej przedstawicieli branży.

 

LKQ i Politechnika w Akwizgranie przeprowadziły wspólne badanie nad akumulatorami trakcyjnymi oraz związanymi z nimi wyzwaniami i przedstawiły potencjalne rozwiązania.

 

Nokian Tyres i FIGIEFA przedstawili swoje stanowiska odnośnie trwającej wojny w Ukrainie.

 

Bosch zadeklarował, że opracuje stos ogniwa paliwowego – podstawowy element elektrolizera i że zainwestuje nawet 500 mln euro w ten obszar działalności do końca dekady.

 

Inter Cars znalazł się w pierwszej 10 rankingu najlepszych pracodawców w Polsce przygotowanym przez tygodnik „Wprost”. Z kolei Auto Partner SA ogłosił przenosiny działu sprzedaży z Bierunia do Tychów.

 

Europosłowie Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) w ramach Fit for 55 opowiedzieli się za ścieżką w kierunku bezemisyjnej mobilności w 2035 r. dla nowych aut osobowych i dostawczych.

 

Za to Goodyear otworzył nowoczesną fabrykę w Luksemburgu wykorzystującą nowy proces produkcyjny.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).