TI Fluid Systems przedstawiło kolektory cieplne do EV | MOTOFAKTOR

TI Fluid Systems przedstawiło kolektory cieplne do EV

person Adrian Januszkiewicz 31/05/2021

TI Fluid Systems zaprezentował innowacyjne rozwiązanie w zakresie zarządzania płynem chłodzącym w pojazdach zelektryfikowanych.

Nowa technologia polega na zintegrowanym zespole rozdzielacza termicznego (ITMa), stanowiącego jednoczęściowy, lekki, formowany rozdmuchowo rozdzielacz z tworzywa sztucznego, który optymalizuje złożony projekt linii i zastępuje szereg zespołów pętli termicznych do ogrzewania i chłodzenia w pojazdach elektrycznych nowej generacji.

 

Obecnie w pojazdach elektrycznych stosuje się wiele skomplikowanych przewodów z gumy, aluminium lub wielowarstwowego tworzywa sztucznego, które są ściśle ze sobą połączone pod maską silnika lub podwoziem. Firma TI Fluid Systems, w ramach działu zbiorników paliwa i systemów dostarczania paliwa (FTDS), opracowała technologię formowania rozdmuchowego zbiorników paliwa, umożliwiającą produkcję jednoczęściowego, zintegrowanego rozdzielacza termicznego (ITMa). Ten jednoczęściowy kolektor z formowanego rozdmuchowo tworzywa sztucznego to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla producentów oryginalnego wyposażenia pojazdów elektrycznych: zwiększona wydajność przepływu, niższa liczba części do montażu podrzędnego i końcowego pojazdu, niższa waga oraz zmniejszone koszty narzędzi inwestycyjnych.

 

Oprócz modułu przenoszenia płynu chłodzącego ITMa, dział FTDS firmy TI Fluid Systems zademonstrował dalsze możliwości integracji w zakresie magazynowania płynu (zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego), kontroli temperatury płynu (wymienniki ciepła/czujniki) oraz dostarczania płynu (pompy), tworząc tym samym niezwykle kompaktowe rozwiązanie systemowe. Podobnie jak współczesny moduł dostarczania paliwa, te zintegrowane podzespoły termiczne są dostosowane do każdego pojazdu lub rodzaju zastosowania przez producentów oryginalnego wyposażenia i mogą być opracowane dla różnych typów systemów z wieloma pętlami termicznymi.

Nasze nowatorskie rozwiązania wprowadzane na przestrzeni ostatnich kilku lat przyciągnęły uwagę producentów oryginalnego wyposażenia, bowiem przechodzimy od zamówień na komponenty w postaci rysunkowej dokumentacji technicznej do innowacyjnej współpracy w zakresie podsystemów dla pojazdów elektrycznych. TI Fluid Systems jest wyspecjalizowanym dostawcą, który może wykorzystać nasze know-how w zakresie płynów do podejmowania nowych wyzwań z zakresu termiki pojazdów elektrycznych. Z powodzeniem demonstrujemy zdolność do ukierunkowania naszych kompetencji w zakresie płynów, możliwości i aktywów w celu zapewnienia rodziny nowych przełomowych produktów do zastosowań w pojazdach elektrycznych o różnych poziomach integracji. Hans Dieltjens dyrektor operacyjny TI Fluid Systems

 

Firma TI Fluid Systems uzyskała pierwszą światową aplikację ITMa przeznaczoną dla platformy do obsługi pojazdów elektrycznych w roku modelowym 2023, wdrożoną u wiodącego europejskiego producenta oryginalnego wyposażenia.

 

Źródło: TI Fluid Systems

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).