Textar walczy z podróbkami | MOTOFAKTOR

Textar walczy z podróbkami

person Redakcja 22/03/2021

W trosce o bezpieczeństwo klientów na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zastosowano plombę PROriginal.

Piractwo produktowe to rzeczywistość. Niektórzy nabywcy ulegają pokusie pozornych oszczędności i kupują na przykład w Internecie tanie produkty, które mogą być potencjalnie niebezpiecznymi podróbkami. Takie produkty często nie spełniają odpowiednich norm, nie są testowane, a co za tym idzie mogą mieć bardzo słabe parametry hamowania.

 

Dlatego TMD Friction podjęła kolejny krok, by zapewnić jeszcze lepszą ochronę przed podróbkami. Na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zamieszczono specjalną plombę zabezpieczającą PROriginal. W ubiegłym roku z dużym sukcesem wprowadzono ją na pudełkach z produktami do samochodów osobowych.

Podróbki oryginalnych podzespołów to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i gigantyczna szkoda dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego na opakowaniach produktów Textar pojawia się plomba zabezpieczająca PROriginal. Klienci otrzymują skuteczne narzędzie umożliwiające zweryfikowanie autentyczności zakupionego produktu. Dzięki temu zyskują poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję jakości, gdyż tylko części oryginalne zapewniają najlepsze osiągi podczas hamowania na przykład w czasie sytuacji awaryjnej. Joanna Krężelok Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce

 

Plomba PROriginal umieszczona jest na opakowaniu w taki sposób, że aby wyjąć produkt, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa oznaczenia w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność. Są dwie możliwości zweryfikowania autentyczności produktu: zeskanowanie kodu QR korzystając z bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR, lub wpisanie kodu alfanumerycznego na stronie www.fightingthefakes.com.

 

W odpowiedzi pojawia się jeden z trzech komunikatów:

 

  1. Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.
  2. Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy opakowanie nie było otwierane.
  3. Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

 

W sytuacji, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką. Należy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +48 22 243 88 80.

 

Źródło: TMD Friction

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).