Textar: tarcze hamulcowe do aut segmentu premium | MOTOFAKTOR

Textar: tarcze hamulcowe do aut segmentu premium

person Redakcja 25/04/2018

W ofercie firmy Textar na aftermarket pojawiły się tarcze hamulcowe do BMW X2 i nowego Mercedesa Klasy G.

W crossoverach i pojazdach terenowych o wysokich osiągach niezwykle ważnym elementem jest efektywny układ hamulcowy. Jego elementy muszą sprostać zarówno masie pojazdu, jak i większemu obciążeniu termicznemu, przy zachowaniu optymalnej żywotności powierzchni ścieralnych. Jednym z producentów takich części – klocków i tarcz hamulcowych – jest marka Textar.

 

Crossover X2 (F39) to nowy model w ofercie BMW, który zadebiutował na europejskim rynku podczas wiosennego salonu samochodowego w Genewie. Pomimo krótkiego stażu na rynku marka Textar oferuje już do niego tarcze hamulcowe z serii PRO (nr referencji 92274603) na tylną oś. Mają one średnicę 280 mm i grubość powierzchni ścieralnej 10 mm.

 

Tarcze te można montować także w BMW serii 2 Active Tourer (F45) i Gran Tourer (F46), i3 (I01) oraz najmniejszym crossoverze X1 (F48), a także Mini Clubman (F54) i Countryman (F60).

 

Salon samochodowy w Genewie był także miejscem premiery nowej generacji Mercedesa Klasy G (W464), jednak wprowadzone do oferty tarcze hamulcowe z serii PRO (nr 92261903) przeznaczone są do poprzednika w wersji AMG G 63 i AMG G 65 (W463). Tym samym Textar jest pierwszym na świecie producentem, który wprowadził je na aftermarket. Nowe tarcze wentylowane przeznaczone są na tylną oś, mają średnicę 330 mm i grubość 22,2 mm.

 

Przy wątpliwościach dotyczących doboru referencji Textar do konkretnego modelu samochodu, można skorzystać z katalogu TecDoc lub multimedialnej aplikacji BrakeBook.

 

Źródło: Textar

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).