Textar partnerem Gran Turismo Polonia 2022 | MOTOFAKTOR

Textar partnerem Gran Turismo Polonia 2022

person Adrian Januszkiewicz 4/07/2022

Rusza Gran Turismo Polonia – największa i najstarsza impreza dla właścicieli supersamochodów w Polsce. Partnerem tegorocznej edycji jest Textar.

 

Gran Turismo Polonia odbędzie się w dniach 6-13 lipca. Do imprezy zgłoszono ponad 100 sportowych samochodów. Kawalkada olśniewających aut przejedzie trasę z Sopotu do Poznania, po drodze odwiedzając Szczytno, Mikołajki, Ostrów Mazowiecką, Warszawę i Łódź. W większości z tych miejscowości na kierowców i pasażerów luksusowych pojazdów czekają dodatkowe wyzwania, np. przystanki specjalne. Na koniec, przez dwa dni uczestnicy będą trenować szybką jazdę na Torze Poznań.

 

Organizatorzy zadbają także o widzów – w większości miejsc pojazdy zostaną wyeksponowane na zewnętrznych parkingach, dzięki czemu miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję z bliska zobaczyć rzadko spotykane supersamochody i posłuchać dźwięków ich silników.

Produkty hamulcowe klasy premium

Wśród samochodów biorących udział w wydarzeniu nie zabraknie wyjątkowych i egzotycznych ikon motoryzacji. Udział w imprezie zapowiedzieli właściciele wyjątkowych aut, takich jak Hennessey F5, DeLorean DMC-12, Porsche 9FF czy Lexus LFA. Na liście zgłoszeń znalazło się również wiele topowych modeli ze stajni Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLarena. Szacowana wartość całej unikatowej karawany to ponad 100 milionów złotych!

 

Niektóre z wyjątkowych samochodów, jakie będzie można zobaczyć podczas imprezy, są wyposażone w części wytwarzane przez firmę TMD Friction, do której należy marka Textar.

 

Od ponad 100 lat Textar produkuje najwyższej jakości części hamulcowe zarówno do samochodów osobowych, jak i wyścigowych. W naszych fabrykach powstają również części dla supersamochodów ulicznych. Dzięki współpracy z największymi koncernami motoryzacyjnymi gwarantujemy jakość OE. Doskonale wpisujemy się więc w imprezy takie jak cykl Gran Turismo. Podczas tych wydarzeń użytkownikom nie znającym naszej marki uświadamiamy, a obecnym klientom przypominamy o doświadczeniach i ofercie Textar z zakresu produktów hamulcowych klasy premium – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Nowoczesne supersamochody wyposażone w hamulce Textar

TMD Friction, do którego należy marka Textar, zostało w 2005 roku wybrane do realizacji zadania, jakim było opracowanie klocków będących w stanie zatrzymać najmocniejszy i najszybszy wtedy pojazd drogowy na świecie – Bugatti Veyron.

 

Klocki hamulcowe Textar są najczęściej wybierane do samochodów wyczynowych wyposażonych w węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Dzieje się tak, ponieważ zostały one zaprojektowane we współpracy z producentem tarcz i są do nich perfekcyjnie dopasowane.

 

Textar jest również partnerem zespołu Black Falcon, który z powodzeniem rywalizuje w serii Porsche Carrera Cup. Doświadczenia zebrane wraz z zespołami i kierowcami wyścigowymi wykorzystywane są w motorsporcie, ale również w pracach nad materiałami ciernymi o najlepszych parametrach, sprawdzającymi się w każdych warunkach. Z efektów tych działań korzystają z kolei właściciele supersamochodów.

 

 Porsche Cayman zespołu Black Falcon startujące w ADAC GT4 Germany.

 

Źródło: TMD Friction

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).