Textar partnerem Czech Truck Prix 2022 |

Textar partnerem Czech Truck Prix 2022

person Redakcja 2/09/2022

Textar zaprasza na Czech Truck Prix – rozgrywaną na torze Most piątą rundę Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2022.

Marka Textar, która należy do TMD Friction, jest partnerem i sponsorem tytularnym wydarzenia. Zawody na znanym obiekcie Autodrom Most potrwają od 2 do 4 września. Będzie to jubileuszowa, 30. edycja Czech Truck Prix. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których najważniejsze będą wyścigi zaliczane do Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych. To zdecydowanie największa i najbardziej imponująca seria wyścigowa na świecie.

 

Uczestniczące w zawodach, ważące ponad pięć ton ciągniki siodłowe rozpędzają się błyskawicznie do prędkości maksymalnej 160 km/h i równie gwałtownie hamują. Rywalizacja na torze gwarantuje najwyższe emocje, lecz jest też znakomitym polem doświadczalnym dla producentów ciężarówek. Stosowane w nich części muszą wytrzymywać przeciążenia zdecydowanie większe niż w pojazdach spotykanych na drogach.

Textar zaprasza na Czech Truck Prix 2022.
W wybranych krajach wyścigi ciężarówek cieszą się olbrzymią popularnością. Zawody na żywo oglądają dziesiątki, a nawet setki tysięcy widzów. Adrenalina związana ze sportem, ale jednocześnie piknikowa atmosfera tych imprez przyciągają całe rodziny, ale nie tylko. To również dobra okazja do zaprezentowania oferty branżowej oraz spotkań dla producentów OEM i aftermarket, właścicieli flot, kierowców oraz osób podejmujących decyzje biznesowe. Także dla marki Textar to doskonała możliwość podkreślenia swojej obecności na czeskim rynku i dotarcie z ofertą do nowych odbiorców. Joanna Krężelok Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce

 

Zaplanowana na pierwszy weekend września impreza w Czechach to piąta z ośmiu tegorocznych rund Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych. W jej ramach odbędą się cztery wyścigi zaliczane do klasyfikacji generalnej sezonu 2022 – dwa w sobotę i dwa w niedzielę.

 

Rywalizację poprzedzą piątkowe treningi i kwalifikacje. O zwycięstwo walczy 15 zespołów i ich kierowcy, którzy spotykają się na najsłynniejszych europejskich obiektach wyścigowych. Oprócz toru Most, są to m.in. Nürburgring, Zolder, Hungaroring, Le Mans i Jarama.

 

Branża samochodów ciężarowych to dla Textar bardzo istotny sektor działalności. Marka oferuje klocki hamulcowe i okładziny hamulca bębnowego do 100% wszystkich europejskich pojazdów użytkowych. Jako najbardziej znana na świecie marka okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych, a także wiodący dostawca klocków i szczęk na montaż fabryczny oraz niezależny rynek części zamiennych, Textar zapewnia poziom skuteczności działania oraz bezpieczeństwo gwarantowane wyłącznie przez części oryginalne. Dlatego 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar.

 

Źródło: Textar

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).