Texa patronem w szkole branżowej w Pszczynie | MOTOFAKTOR

Texa patronem w szkole branżowej w Pszczynie

person Adrian Januszkiewicz 14/02/2022

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie i Texa zawarły umowę patronacką w zakresie nowoczesnego kształcenia w branży motoryzacyjnej.

10 lutego w szkole umowę patronacką podpisali starosta Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski, dyrektor zarządzający Texa Poland SP. z o.o. Barbara Masłowska oraz dyrektor PZS nr 1 Teresa Wojtanowicz.

 

Patronatem firmy, która oferuje m.in. narzędzia do diagnostyki i napraw pojazdów czy obsługi samochodowych układów klimatyzacji zostały objęte klasy w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Firma będzie przeprowadzać bezpłatne prelekcje, szkolenia i wypożyczać sprzęt szkoleniowy.

 

Firma Texa zadeklarowała także doposażanie klas w zawodach motoryzacyjnych w materiały i sprzęt dydaktyczny niezbędny w procesie kształcenia. Bardzo współpracę z firmą sobie cenimy. To dowód na naszą nowoczesność, otwartość na nowe technologie. Uczymy młodzież zgodnie z duchem czasu – mówi Teresa Wojtanowicz.

 

Barbara Masłowska, dyrektor zarządzający Texa Poland Sp. z o.o. podkreślała, że nie wszystkie szkoły podejmują takie wyzwania.

Dziękujemy za podjęcie inicjatywy, bo wbrew pozorom nie wszystkie placówki oświatowe czują swoją misję, więc gratulacje dla całego personelu, który bardzo aktywnie działa. Uważam, że firmy prócz celów czysto finansowych muszą spełniać role społeczne. Misją naszej firmy jest budowa środowiska wokół naszej firmy i dołożymy wszystkich starań, żeby ze strony naszej kadry technicznej oraz organizacyjno-finansowej wsparcie było rzeczywiste i namacalne – mówiła Barbara Masłowska.

 

To bardzo ważne, aby szkoła budowała kompetencje uczniów, które będą jak najbliżej rynku, jego realiów. Sama wiedza musi być przekuta w praktykę i umiejętności, które się przydają w życiu. Dzięki takim projektom to się udaje – podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

 

Uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie Mechanik Pojazdów Samochodowych, w którym nagrody sponsorowała firma Texa. I miejsce zajął Jakub Szewczulak, II – Mateusz Pudełko, III – Jan Cofała. Specjaliści firmy poprowadzili już także pierwsze szkolenie dla uczniów dawnej „Samochodówki”.

 

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 stawia na współpracę z profesjonalnymi firmami, dzięki czemu uczniowie zdobywają wiedzę na nowoczesnych urządzeniach, uczestniczą w kursach i szkoleniach, a najlepsi mają gwarancję zatrudnienia po skończeniu szkoły.

 

Źródło: powiat.pszczyna.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).