Testowanie i sprzedaż akumulatorów w jednej aplikacji | MOTOFAKTOR

Testowanie i sprzedaż akumulatorów w jednej aplikacji

person Adrian Januszkiewicz 9/09/2020

Exide wprowadza na rynek pierwszą aplikację internetową, która umożliwia warsztatom testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów w zaledwie 5 minut.

Exide Technologies wprowadził na rynek pierwszą aplikację, która ma ułatwiać pracownikom warsztatów testowanie i wymianę akumulatorów. Umożliwia ona zarówno analizę wyników testu, jak i szybkie dobranie nowego akumulatora. Wszystkie te czynności aplikacja pozwala przeprowadzić w pięć minut. Problemy z akumulatorem, wymagające jego wymiany, można zaobserwować w 20% testowanych produktów. Ich szybkie wykrycie to szansa dla warsztatów na lepszą obsługę klienta i związane  z tym zyski, a dla kierowców – możliwość uniknięcia niespodziewanej awarii. Aplikacja Exide to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku.

Bezpłatna aplikacja dla warsztatów

Aplikacja przeznaczona jest głównie do smartfonów, ale działa na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową. Aby z niej korzystać, pracownicy warsztatów powinni bezpłatnie zarejestrować się na stronie ebtp.exide.com. Aplikacja działa w większości krajów europejskich – jest dostępna w 13 językach i obsługuje wiele walut.

 

Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P, który przeprowadza zaawansowaną analizę kondycji akumulatora. Dokładność analizy jest zapewniona dzięki technologii Profilowanej Konduktancji. Każde wykonanie testu generuje kod QR, który może być zeskanowany za pomocą aplikacji w celu zaimportowania wyników zawierających informacje o stanie: mocy rozruchowej, napięcia, temperatury i pojemności rezerwowej, a także informacje dotyczące dalszego postępowania z akumulatorem, np. zalecenie doładowania. Wyniki testów można wprowadzić do aplikacji również ręcznie.

 

W aplikacji dostępna jest także funkcja analizy stylu jazdy, dzięki której pracownik warsztatu może określić, kiedy kierowca powinien ponownie przetestować akumulator i zawczasu poinformować o tym klienta, zapraszając na kolejną kontrolę akumulatora.

Warsztaty przejmują kontrolę

Aplikacja umożliwia również wysłanie kierowcy wiadomości SMS lub e-mail z zaproszeniem na autoryzowaną kontrolę lub wymianę akumulatora, gdy jest ona konieczna, dzięki czemu mechanicy oszczędzają czas, jaki musieliby poświęcić na kontakt telefoniczny. Serwisanci mogą zaprezentować różne akumulatory (wybrane z listy rekomendowanych akumulatorów Exide) i w pełni kontrolować ceny produktów oraz ich montaż.

Pełny zakres narzędzi

Exide oferuje szeroki zakres narzędzi, w tym: tester EBT965P, urządzenie służące do wymiany akumulatorów (Exide BRT-12), a także nowoczesne prostowniki. Nowa aplikacja jest kolejnym dodatkiem, który ma umożliwić warsztatom efektywniejszą pracę i zwiększyć ich obroty finansowe.

Testowanie, ładowanie i wymiana akumulatorów przy pomocy narzędzi Exide to niezawodny sposób na zmniejszenie ryzyka awarii akumulatorów, na zwiększenie wydajności pracy i przychodów warsztatów, a także zapewnienie zadowolenia klientów. Nowa aplikacja znacznie ułatwia procesy diagnostyczno-sprzedażowe i współpracuje z zaawansowanym testerem akumulatorów Exide EBT965P. Zapewniamy warsztatom pełną kontrolę nad wyborem produktów i ich cenami, a także udostępniamy najlepsze rekomendacje dotyczące doboru akumulatora do modelu pojazdu. Exide jest producentem oryginalnego wyposażenia (OE), a wszystkie nasze akumulatory wykonane są zgodnie z najwyższymi standardami, jakich wymagają m.in. producenci samochodów. Michael Geiger wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Exide Technologies w obszarze EMEA

 

Źródło: Exide Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).