Tesla leci w kosmos | MOTOFAKTOR

Tesla leci w kosmos

person Adrian Januszkiewicz 6/02/2018

Dzisiaj o godzinach wieczornych polskiego czasu Falcon Heavy z Teslą Roadster Elona Muska zostanie wystrzelony w kosmos.

Rakieta kilka dni temu przeszła test statyczny.

 

Do swoich nietypowych pomysłów promocji swoich firm Elon Musk zdążył już przyzwyczaić wiele osób, jednak każde kolejne podejście jest nie raz bardziej zaskakujące od poprzedniego. Nie inaczej jest w przypadku pierwszego lotu rakiety Falcon Heavy przeprowadzanego przez start up SpaceX należący do Muska.

 

Jakiś czas temu Musk ujawnił, że ładunek jego rakiety będzie nietypowy. Teraz wyszło na jaw, że będzie nim jego własna Tesla Roadster z manekinem na pokładzie, którego właściciel SpaceX nazwał Starman.

Falcon Heavy ma polecieć dzisiaj w godzinach wieczornych polskiego czasu. Okno startowe rozpocznie się o 19:30 naszego czasu i potrwa 2,5 godziny. SpaceX będzie chciało potem sprowadzić wszystkie trzy boostery z powrotem na Ziemię. Dwa wrócą do bazy na przylądku Canaveral, trzeci ma wylądować na barce na Atlantyku. Sama Tesla Roadster ze Starmanem zostanie skierowana na orbitę eliptyczną Marsa, ale nie zostanie zrzucona na pokład Czerwonej Planety.

 

Jak przekazał wczoraj Musk, wylot Falcon Heavy ma być transmitowany na żywo w internecie. Zapytany na konferencji prasowej czy spodziewa się opóźnienia startu swojej rakiety, przyznał, że nic nie wskazuje na to, że do tego dojdzie

Myślałem, że coś nas opóźni, gdy np. znajdziemy jakiś problem w rakiecie albo pogoda nie będzie sprzyjać. Jednak i rakieta i pogoda wyglądają obiecująco. Nie mogę się doczekać. Będziemy się dobrze bawić bez względu na to, co się stanie. To będzie ekscytujące w ten czy inny sposób. To będzie ekscytujący sukces lub ekscytująca porażka. Elon Musk

 

Całe przedsięwzięcie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube SpaceX. Link do transmisji zamieszczamy poniżej:

Zdjęcia: Elon Musk

Źródło: Teslarati

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).