Tesla chce wybudować fabrykę pod Berlinem | MOTOFAKTOR

Tesla chce wybudować fabrykę pod Berlinem

person Adrian Januszkiewicz 13/11/2019

Tesla planuje wybudować swoją nową fabrykę w Grünheide, a w Berlinie ma powstać centrum projektowania i rozwoju.

Jak wynika z doniesień „Der Tagesspiegel”, Grupa Tesla buduje nową europejską gigafabrykę samochodów elektrycznych i akumulatorów w regionie stołecznym Niemiec. Mianowicie w brandenburskim mieście Grünheide w pobliżu przedmieść Berlina. Według Tagesspiegela gigafabryka będzie miliardową inwestycją, o której Elon Musk wspominał we wtorek wieczorem na gali nagród „Złotej kierownicy”.

 

Według informacji z gazety „Bild” w gigafabryce ma powstać do 10 000 nowych miejsc pracy. Ponadto w samym Berlinie ma powstać centrum projektowania i rozwoju.

 

Lokalizację fabryki Musk uzasadnił wyjątkową jakością niemieckiej inżynierii. Mówi się, że „Gigafactory 4” Tesli pod Berlinem będzie miało wymiar nowego „Gigafactory 3” w Szanghaju, który ma wyprodukować 150 000 pojazdów elektrycznych rocznie w pierwszym etapie rozwoju. Choński zakład został zbudowany w rekordowym czasie krótszym niż rok i wkrótce zostanie uruchomiony.

 

Kiedy ma powstać fabryka w Brandenburgii, na początku nie było jasne. W przeszłości mówiono o początku 2021 r. Musk nie skomentował tego w tej chwili.

 

Według założeń w zakładzie pod Berlinem mają powstawać początkowo Model 3, a później także model Y, które będą przeznaczone na rynek europejski.

 

Podczas ceremonii wręczenia nagród „Złotej kierownicy”, wydarzenia w domu Axela Springera, Musk powiedział, że fabryka powinna zostać wybudowana w pobliżu nowego berlińskiego lotniska. Według badań „Der Tagesspiegel” jest to obszar przemysłowy w Grünheide w Brandenburgii, w dzielnicy Oder-Spree na południowy wschód od Berlina, który kiedyś był w wyścigu o budowę fabryki BMW.

 

Źródło: Der Tagesspiegel

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).