Termostat z uszczelką w ofercie DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Termostat z uszczelką w ofercie DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 5/11/2019

Do oferty części DT Spare Parts dołączył termostat o numerze produktowym 6.30304 w komplecie z uszczelką.

Termostat 6.30304 zapewnia, że ​​podczas chłodzenia cieczy silnik osiąga optymalną temperaturę roboczą tak szybko, jak to możliwe, a także ją utrzymuje. Aby to zapewnić, termostat otwiera się, gdy tylko zostanie osiągnięta optymalna temperatura robocza, i zamyka ponownie, jeśli temperatura spadnie poniżej optymalnego zakresu temperatur.

 

Po osiągnięciu temperatury roboczej 83°C wypełnienie woskowe termostatu topi się i rozszerza. Prowadzi to do przesunięcia metalowej obudowy na tłoku roboczym. Kiedy tak się dzieje, obwód chłodzący zostaje otwarty, a jednocześnie obwód obejściowy zostaje zamknięty, przez co czynnik chłodzący może przepływać przez chłodnicę. Gdy temperatura spadnie poniżej 83°C, wypełnienie woskowe ponownie zestala się, a termostat zamyka się za pomocą sprężyny powrotnej. Czynnik chłodzący następnie płynie z powrotem wzdłuż obwodu obejściowego do silnika.

Porady i triki

Opróżnij układ przed naprawą sprzętu. Sprawdź go pod kątem osadu i wymień w zależności od znalezionych zabrudzeń.

 

Otwórz obudowę termostatu, wyjmij go, obserwuj pozycję montażową i oczyścić powierzchnie montażowe. Wymień termostat oraz uszczelnij i napełnij układ zgodnie ze specyfikacjami producenta. Przewietrz układy chłodzenia i ogrzewania: uruchom silnik i pozwól mu pracować przez 5 minut z różnymi prędkościami i jednocześnie popraw poziom płynu chłodzącego. Wyłącz silnik, popraw poziom płynu chłodzącego. Sprawdź szczelność układu chłodzenia silnika.

 

Link do produktu

Struktura termostatu:

 1. Tłok
 2. Kołnierz
 3. Zawór
 4. Rama
 5. Element z wypełnieniem woskowym
 6. Sprężyna główna
 7. Śruby
 8. Sprężyna obejściowa
 9. Zawór obejściowy
 10. Podkładka
 11. Zawór odpowietrzający

 

Źródło: DT Spare Parts

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).