Tenneco: wysoki dochód Grupy po Q2 2018 | MOTOFAKTOR

Tenneco: wysoki dochód Grupy po Q2 2018

person Adrian Januszkiewicz 30/07/2018

Grupa Tenneco odnotowała w II kwartale 2018 rekordowy całkowity dochód w wysokości 2 537 mld dolarów, co stanowi wynik o 9% wyższy niż przed rokiem.

Zysk netto Grupy w Q2 2018 wyniósł 50 mln dolarów, a marża EBIT wyniosła 113 mln dolarów w porównaniu z 27 mln dolarów rok temu. Skorygowana marża EBIT wyniosła 175 mln dolarów wobec 178 mln dolarów przed rokiem. Wolumen marki zwiększył się zarówno w segmencie lekkich pojazdów jak i ciężarówek oraz pojazdów terenowych. Koszty surowców stalowych, koszty wprowadzenia na rynek związane z większością platform ciężarowych oraz miks przychodów z aftermarketu i rynku OE wpłynęły na wysokość marż.

 

Środki wygenerowane przez operacje wyniosły 75 mln dolarów, w porównaniu do 92 mln dolarów rok temu. Usprawnienia w kapitale obrotowym zostały zrekompensowane przez płatności dokonane w II kwartale 2018 w wysokości 17 mln dolarów na uzgodnienia antymonopolowe oraz 11 mln dolarów na płatności związane z przejęciem. W tym kwartale spółka zwróciła akcjonariuszom 12 mln dolarów przez wypłatę dywidendy w wysokości 25 centów na akcję.

III kwartał i cały 2018 rok

Tenneco spodziewa się, że w trzecim kwartale 2018 r. stałego wzrostu całkowitych obrotów na poziomie 5%, wyprzedzając prognozowany wzrost produkcji pojazdów lekkich o 3%.  Według szacunków Grupy kursy walutowe będą miały wpływ -2% na przychody w oparciu o stan z 30 czerwca br. Grupa oczekuje, że skorygowana marża EBIT o wartość dodaną z trzeciego kwartału będzie niższa niż rok wcześniej o około 40-50 punktów bazowych.

 

Do tej pory Tenneco potwierdzało prognozy dotyczące całego roku 2018 i oczekuje 5-procentowego stałego wzrostu obrotów walutowych, które przewyższą produkcję przemysłową o 3 punkty procentowe. Dodatkowo spółka oczekuje, że waluta będzie miała pozytywny wpływ na przychody w wysokości 1%, w oparciu o kursy wymiany walut na dzień 30 czerwca 2018 roku. Spółka spodziewa się także po całym 2018 roku skorygowanej marży EBIT w przedziale od 8,5% do 8,7%.

Przejęcie Federal-Mogul

W związku z przejęciem Federal-Mogul, Grupa Tenneco spodziewa się kolejnych wzrostów dochodów. Do końca roku transakcja ma być zakończona, a przy tym mają zostać wydzielone 2 spółki, o czym wspominaliśmy już na łamach naszego portalu. W celu zamknięcia procesu przejęcia firmy Federal-Mogul planowane jest specjalne spotkanie akcjonariuszy 12 września 2018 r. w siedzibie głównej Tenneco w Lake Forest w Stanie Illinois przy ulicy 500 North Field Drive o godz. 10:00 czasu lokalnego.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).