Tenneco sfinalizowało umowę przejęcia Öhlins Racing A.B. | MOTOFAKTOR

Tenneco sfinalizowało umowę przejęcia Öhlins Racing A.B.

person Adrian Januszkiewicz 16/11/2018

Firma Tenneco ogłosiła,  że podpisała ostateczną umowę nabycia Öhlins Racing A.B. ("Öhlins"), szwedzkiej firmy technologicznej specjalizującej się w układach zawieszenia.

Dodanie firmy technologicznej ma umożliwić firmie Tenneco dalsze wykorzystanie starych trendów w inteligentnym zawieszeniu, autonomicznej jeździe i mobilności.

20-letnia współpraca Tenneco z Öhlins dostarczyła światowej klasy produkty na rynku inteligentnych zawieszeń i zapewnia strategiczne wejście do społeczności zaawansowanych rozwiązań dzięki produktom pod marką premium i zastrzeżonej technologii Continuously Controlled Electronic Suspension Valve (CES). Zespół technologiczny Öhlins pozwoli nam szybko rozwijać naszą ofertę produktów dla obecnych i przyszłych klientów, a także pomóc nam zdobyć większy udział w rozwoju rynków mobilności. Miło mi powitać zespół Öhlins jako ważną część naszej nowej firmy Aftermarket and Ride Performance. Brian Kesseler co-CEO Tenneco

 

Przejęcie Öhlinsa ma m.in. przyspieszyć rozwój zaawansowanych rozwiązań dla inteligentnych zawieszeń jakości OE. Umocni to także ofertę Tenneco na szerszym rynku mobilności, dodając gamę premium jakości OE i produkty aftermarketowe i dla sportów motorowych firmy Öhlins.

 

Założyciel Kenth Öhlin zachowa mniejszościowy udział w Öhlins i udziały w Tenneco, aby zapewnić ciągłość swojej strategicznej i technologicznej wizji.

Jestem dumny z zespołu Öhlins i wszystkiego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 43 lat. Cieszymy się, że możemy nadal dostarczać innowacyjne technologie, które mogą przyspieszyć wzrost dzięki pełnej sile i zasobom firmy Tenneco. Kenth Öhlin założyciel Öhlins

 

Oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone w pierwszym kwartale 2019 r., z zastrzeżeniem uzyskania zgody organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia. Całkowite wynagrodzenie za to przejęcie wynosi około 160 mln USD, co zostało uwzględnione w celach kluczowych przedstawionych w kwietniu 2018 r. jako część oświadczenia o przejęciu Federal-Mogul.

 

Źródło: Tenneco

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).