Tenneco: przejęcie Federal-Mogul | MOTOFAKTOR

Tenneco: przejęcie Federal-Mogul

person Adrian Januszkiewicz 11/04/2018

Tenneco ogłosiło podpisanie ostatecznej umowy o przejęciu Federal-Mogul za 5,4 mld dolarów od Icahn Enterprises L.P.

Oprócz informacji o przejęciu Federal-Mogul firma Tenneco, właściciel takich marek jak m.in. Monroe Walker, poinformowała również o zamiarze rozdzielenia połączonych firm na dwie niezależne spółki. Jedna będzie odpowiedzialna za dział aftermarket & ride performance, a druga za technologię napędową.

 

Oczekuje się, że przejęcie Federal-Mogul nastąpi w drugiej połowie 2018 r., z zastrzeżeniem uzyskania zgody organów regulacyjnych i akcjonariuszy, a rozdział na dwie odrębne spółki nastąpi w drugiej połowie 2019 r.

To przełomowy dzień dla Tenneco, które dzięki transakcji utworzy dwie wiodące światowe firmy, z których każda ma potnecjał uzyskania silnej pozycji na rynku. Federal-Mogul oferuje silne marki, produkty i możliwości, które uzupełniają portfolio firmy Tenneco i są zgodne z naszą strategią rozwoju. Utworzenie dwóch nowych firm skoncentrowanych na jeszcze mocniejszym portfolio pozwoli szybciej realizować priorytety wzrostu. Brian Kesseler CEO Tenneco
Icahn Enterprises przejął większość kontroli nad Federal-Mogul w 2008 roku. Od tego czasu stworzyliśmy jednego z wiodących globalnych dostawców części motoryzacyjnych. Jestem bardzo dumny z działalności, którą zbudowaliśmy w Federal-Mogul i zgadzamy się, że połączenie z Tenneco będzie stanowiło wartość dodaną dla obu firm. Oczekujemy, że będziemy znaczącymi akcjonariuszami firmy Tenneco. Carl C. Icahn prezes Icahn Enterprises

Struktura po podziale spółki

Spółka Aftermarket & Ride Performance

Strategiczne połączenie działalności Ride Performance Tenneco z działalnością Federal-Mogul Motorparts doprowadzi do powstania globalnego lidera rynku części zamiennych z imponującą ofertą najsilniejszych marek na rynku wtórnym, w tym Monroe, Walker, Wagner, Champion, Fel-Pro i MOOG. Szeroka oferta produktowa firmy dla aftermarketu, silniejsze kanały dystrybucji umocnią jej pozycję m.in. na rynkach o stałym i wysokim wzroście (Chiny i Indie). Na rynku OE firmy stworzą nowe technologie spełnieniające coraz bardziej wygórowane wymagania dotyczące komfortu i bezpieczeństwa, a także systemy do pojazdów elektrycznych i autonomizacji jazdy.

Firma Powertrain Technology

Firma Powertrain Technology będzie jednym z największych dostawców układów napędowych dzięki połączeniu linii produktów Clean Air firmy Tenneco i działalności Powertrain Federal-Mogul. Połączona działalność zapewni szeroką gamę produktów i rozwiązań systemowych – od silnika do rury wydechowej – w celu poprawy osiągów i spełnienia zaostrzonych kryteriów dotyczących zanieczyszczeń i standardów zużycia paliwa.

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).