Tenneco: nowe możliwości zawieszenia CVSA2 | MOTOFAKTOR

Tenneco: nowe możliwości zawieszenia CVSA2

person Adrian Januszkiewicz 20/07/2018

Najnowsze udoskonalenia zawieszenia CVSA2 mają oferować lepszą wydajność w pojazdach SUV i Off-Road.

Firma Tenneco ogłosiła, że jej technologia półaktywnego zawieszenia CVSA2 – będąca kamieniem milowym w portfolio Monroe Intelligent Suspension i pierwotnie opracowana dla rynku samochodów sportowych – została przystosowana do użytku w pojazdach SUV i terenowych z kilkoma ulepszeniami poprawiającymi wydajność. Technologia została zaprezentowana podczas chassis.tech plus 2018, 9. Międzynarodowego Sympozjum Podwoziowego, które odbyło się w dniach 12-13 czerwca 2018 w Hotelu Bayerischer Hof w Monachium.

 

Układ zawieszenia CVSA2 dla SUV-ów jest skalibrowany z nowymi technologiami Kinetic H2 roll-control i Kinetic X2 pitch-control opracowanymi w celu znacznej poprawy osiągów i komfortu SUV-ów w terenie i poza nim poprzez zmniejszenie wpływu pokonywania zakrętów, przyspieszania i hamowania na ruchy przechyłu pojazdu. Ponadto system jest dostępny z nowymi, 4-narożnymi hydraulicznymi rozwiązaniami podnoszącymi z niezależnymi hydraulicznymi podporami sprężynowymi o zmiennej regulacji wysokości i poziomu, zapewniającymi korzyści, takie jak lepszy prześwit nad ziemią podczas jazdy po bezdrożach, łatwiejszy dostęp dla pasażerów, kompensacja zmiany obciążenia i redukcja przedniej wysokości i opór aerodynamiczny podczas jazdy po autostradzie.

Nasz innowacyjny system zawieszenia CVSA2 oferuje wiele korzyści dla producentów OEM, w tym skalowalność i bardzo elastyczny zakres regulacji, a także zapewnia doskonałą obsługę, stabilność i komfort na drodze dla kierowców. Dostosowując to rozwiązanie do zastosowań SUV i dodając ulepszenia, takie jak nasze zaawansowane technologie sterowania obrotem i pochyleniem Kinetic, możemy zaoferować konsumentom najlepszą możliwą równowagę między wydajnością a komfortem jazdy. Martin Hendricks Prezes Ride Performance, Tenneco
Technologia półaktywnego zawieszenia CVSA2 Tenneco

Po ulepszeniu układu CVSA2/Kinetic H2 roll-control kierowcy SUV zyskują lepszą stabilność na zakrętach, lepszą sterowność, mniejszy odrzut głowy i większy komfort. Podczas jazdy w terenie system zarządza rozkładem obciążenia kół i pozwala na zwiększenie skoku kół, poprawę prowadzenia w terenie, stabilność pojazdu i trakcję. Aktualizacja do systemu CVSA2/Kinetic X2 pitch-control firmy Tenneco jeszcze bardziej poprawia osiągi SUV-ów poprzez dodanie sterowania skokiem w celu poprawy komfortu jazdy, skrócenia drogi hamowania i lepszej stabilności podczas przyspieszania.

Opcja także dla samochodów elektrycznych i sportowych

Zaawansowane technologie CVSA2/Kinetic H2 i X2 firmy Tenneco są również dostępne jako ulepszenia do zastosowań w samochodach sportowych, oferując korzyści, takie jak poprawiona trakcja, reakcja na skręcanie, rozkład obciążenia kół, balans hamulców, funkcjonowanie aerodynamiki i komfort. Ponadto, system CVSA2/Kinetic X2 jest korzystnym ulepszeniem dla pojazdów elektrycznych z akumulatorem, które są szczególnie wrażliwe na skok podczas gwałtownego przyspieszania i zwalniania ze względu na ich wysoką masę akumulatora. Systemy CVSA2/Kinetic firmy Tenneco oferują klientom OEM redukcję wagi, niskie zużycie energii i wiele innych zalet.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).