Tenneco: zawieszenie CVSA w nowym Mercedesie klasy G | MOTOFAKTOR

Tenneco: zawieszenie CVSA w nowym Mercedesie klasy G

person Adrian Januszkiewicz 31/07/2018

Firma Tenneco ogłosiła, że Mercedes klasy G najnowszej generacji będzie oferowany również z inteligentnym zawieszeniem CVSA od Monroe.

Technologia CVSA2 będzie standardem w SUV-ie Mercedes-AMG G 63 i opcjonalne w modelach G350d i G500. Są to pierwsze SUV-y oferujące technologię CVSA2 firmy Tenneco.

 

CVSA2 to technologia półaktywnego zawieszenia zaprojektowana wokół lekkiego amortyzatora, który ma dwa zewnętrznie zamontowane elektro-hydrauliczne zawory, które niezależnie kontrolują tłumienie odbicia i kompresji. Technologia pozwala na elastyczny zakres regulacji między minimalnym a maksymalnym poziomem tłumienia, który zapewnia lepszy komfort, obsługę i stabilność. Początkowo zaprojektowany do użytku w supersamochodach sportowych, najnowsza generacja technologii CVSA2 została przystosowana do zastosowań w pojazdach typu SUV. Moduły narożne CVSA2 mają zintegrowane aluminiowe jarzma i mogą być montowane ze sprężynami śrubowymi (jak w przypadku G-klasy) lub sprężynami pneumatycznymi.

Nasze badania preferencji konsumentów w połączeniu z rosnącą popularnością naszej oferty Monroe Intelligent Suspension potwierdzają rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania w zakresie zawieszenia w wielu segmentach pojazdów. Jedno z naszych najbardziej zaawansowanych rozwiązań, najnowsza generacja naszej technologii CVSA2 łączy w sobie sprawdzone zalety w zakresie radzenia sobie na drogach, niezrównane możliwości terenowe i zaawansowane możliwości tuningu dla SUV-ów. Martin Hendricks prezes działu Ride Performance w Tenneco

 

Źródło: Tenneco

Zdjęcie główne: Mercedes-Benz Polska

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).