Teijin przejmuje Benet Automotive | MOTOFAKTOR

Teijin przejmuje Benet Automotive

Japońska spółka Teijin Limited przejmuje czeski Benet Automotive w ramach rozszerzenia działalności motoryzacyjnej w Europie.

Firma Benet, z siedzibą w miejscowości Mlada Boleslav (Czechy), jest bezpośrednim dostawcą części kompozytowych na potrzeby branży motoryzacyjnej, oferując zaawansowane technologie formowania tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi i szklanymi, w połączeniu z usługami z zakresu lakiernictwa i montażu pojazdów. Firma specjalizuje się w stosowaniu technik wtrysku niskociśnieniowego R-RIM (ang. Reinforced Reaction Injection Moulding) z zastosowaniem poliuretanu, a także metod worka próżniowego w autoklawach i wtryskiwania próżniowego RTM (Resin Transfer Moulding).

 

Benet posiada trzy zakłady na terenie Czech i jeden w Niemczech, które obsługują producentów OEM, w tym marki Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi i Skoda. W roku obrotowym 2018 firma zatrudniała 720 pracowników, a wartość jej sprzedaży wyniosła 35,2 mln euro (40 mln USD).

 

Poprzez stosowanie prawnie zastrzeżonych, wysoce wydajnych i ultralekkich materiałów, w połączeniu z walorami projektowymi, Teijin rozwija działalność w segmencie motoryzacyjnych materiałów kompozytowych, aspirując do miana dostawcy komponentów wielomateriałowych na rzecz producentów OEM z branży motoryzacyjnej, którzy są obsługiwani przez należące do Teijin ośrodki w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

 

Na rynku europejskim w sierpniu 2018 r. Grupa Teijin dokonała przejęcia Inapal Plásticos SA, wiodącego dostawcy kompozytów motoryzacyjnych w Portugalii. Obecnie prowadzona jest instalacja linii formowania materiałów kompozytowych wzmacnianych włóknami szklanymi i węglowymi (GF-SMC i CF-SMC) we francuskim zakładzie Continental Structural Plastics (CSP). Jest to globalny lider w segmencie materiałów kompozytowych z przeznaczeniem dla branży motoryzacyjnej, z siedzibą w Ameryce Północnej, którego przejęcie przez Teijin nastąpiło w styczniu 2017 r.

 

Benet posiada strategiczną lokalizację względem środkowo-wschodnich regionów europejskiego rynku, w obrębie którego funkcjonują zakłady produkcyjne kluczowych podmiotów OEM z Niemiec i innych krajów europejskich. Rozległe doświadczenie firmy w obszarze realizacji dostaw stanowić będzie silny fundament dla dalszego rozwoju zdolności w zakresie tworzenia nowych rozwiązań i europejskich kanałów sprzedaży Teijin.

 

W ramach przyjętej strategii wielomateriałowej Teijin chce wykorzystać potencjał firmy Benet w ramach bieżących projektów ukierunkowanych na rozwój oraz w celu wspierania innowacji w obszarze unikalnych technik materiałowych i metod formowania stosowanych przez Teijin i CSP. Dzięki doświadczeniu personelu technicznego opracowywane rozwiązania kompozytowe przeznaczone dla branży motoryzacyjnej mają spełniać przyszłe potrzeby klientów pod względem lekkości, wytrzymałości, elastyczności konstrukcyjnej, wydajności i oszczędności kosztów. Teijin planuje, że do roku 2030 wartość sprzedaży kompozytów motoryzacyjnych wyniesie ok. 1,7 mld euro (2 mld dolarów amerykańskich).

 

Warunki, na jakich nastąpi przejęcie, mają charakter niejawny.

Grupa Teijin

Teijin to działająca na całym świecie grupa technologiczna, dostarczająca zaawansowane rozwiązania w obszarze wartości środowiska; bezpieczeństwa i łagodzenia skutków klęsk żywiołowych; a także zmian demograficznych i zwiększonej świadomości w kwestii zdrowia. Do jej głównych obszarów działalności należą: wysokowydajne włókna, w tym aramidy, kompozyty i włókna węglowe, służba zdrowia, materiały foliowe, przetwarzanie żywic i tworzyw sztucznych, włókna poliestrowe, konwertowanie produktów i technologie informacyjne. Grupa skupia ponad 170 firm, które zatrudniają łącznie ok. 20 tys. pracowników w ponad 20 krajach świata. Według danych za rok obrotowy zakończony z dniem 31 marca 2019 r., Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 888,6 mld jenów (8,1 mld dolarów amerykańskich), zaś jej majątek osiągnął całkowitą wartość 1 020,7 mld jenów (9,3 mld dolarów amerykańskich).

 

Źródło: Business Wire

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).