Technologie Webasto na targach Busworld 2019 | MOTOFAKTOR

Technologie Webasto na targach Busworld 2019

person Adrian Januszkiewicz 5/11/2019

Webasto przedstawiło na targach Busworld 2019 premierowy Thermal Management System dla pojazdów elektrycznych.

Inteligentne, kompleksowe zarządzanie termiczne z jednego źródła

Thermal Management System to nowa technologia Webasto opracowana dla samochodów elektrycznych, na którą składają się nowe komponenty i podzespoły w pełni zintegrowanym systemie. Urządzenie ma zapewniać utrzymanie stałej, optymalnej temperatury we wnętrzu oraz baterii, silnika i urządzeń elektronicznych. W ciągu dekady prac rozwojowych Webasto zdołało zintegrować wszystkie elementy układów regulujących temperaturę w jeden system. Opiera się on na pompie ciepła oraz systemie odzyskiwania ciepła do nagrzewania kabiny. To rozwiązanie pozwala zwiększyć zasięg samochodu na jednym ładowaniu o 25%.

 

System składa się ze sprawdzonego, wysokonapięciowego systemu ogrzewania HVH 100 o 95-procentowej wydajności, jednostki kontrolnej Cronus Smart zarządzającej wszystkimi komponentami systemu oraz modułowego zestawu akumulatorów Webasto Standard Battery System, który zapewnia indywidualnie zoptymalizowaną integrację z każdym samochodem elektrycznym.

 

Wszystkie komponenty Thermal Management System są do siebie dopasowane, ale nie są od siebie wzajemnie zależne. Bardzo dobrą ilustracją elastyczności nowego rozwiązania jest koncepcyjny autobus e.GO Mover firmy e.GO MOOVE GmbH, w którym Thermal Management System Webasto został przystosowany do fabrycznego zestawu baterii pojazdu.

Od pomysłu do produktu rynkowego w dwa lata

Najnowsza propozycja w gamie produktów Webasto, modułowy zestaw akumulatorów CV Standard Battery, to odpowiedź na złożone wymagania rynku zelektryfikowanych pojazdów. Posługując się CV Standard Battery jako podstawą, każdy producent samochodów może stworzyć indywidualnie dopasowany system baterii. Oferta jest dostępna nawet przy niewielkich zamówieniach, co odpowiada na potrzeby rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych, w tym środków transportu publicznego. Nowy system baterii Webasto został już wdrożony w autobusie I SEE Electric Busses GmbH, jeżdżącym po Brukseli.

Rozwiązania wspierające elektromobilność

Wieloletnie doświadczenie jako partnera systemowego oraz specjalizacja firmy w systemach elektronicznych sprawia, że Webasto opiera swoją działalność na szerokich kompetencjach w dziedzinie elektromobilności. Obok Thermal Management System i jego kluczowych komponentów HVH i HVAC, Webasto pokazało na targach Busworld Charging Solution Webasto Pure, przystosowany do wszystkich pojazdów elektrycznych i hybrydowych, wyposażonych w gniazdo Typ 2. Rozwiązanie to jest skalowalne, oferując moc ładowania od 3,7 do 22 kW.

 

Na stoisku firmy zostały zaprezentowane także inne, sprawdzone produkty, takie jak montowany na dachu, modułowy system klimatyzacji Cool Top 220 RT- C dla autobusów średniej wielkości, kompaktowy podgrzewacz wody Thermo Top Pro 120/150 o mocy 12 lub 15 kW i jednostka sterująca Thermal Management Control Plus.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).