Technologia Smart Stream od Hyundaia | MOTOFAKTOR

Technologia Smart Stream od Hyundaia

person Adrian Januszkiewicz 27/10/2017

Hyundai Motor Group zaprezentował swoją strategię rozwoju jednostek napędowych.

W specjalnej, dwudniowej konferencji, której tematem przewodnim było minimalizowanie ograniczeń w rozwoju napędów, uczestniczyło ponad 1200 inżynierów i naukowców.

 

Podczas konferencji Hyundai Motor Group pokazał pierwsze cztery silniki oraz dwie skrzynie biegów zapowiadające nową gamę napędów „Smart Stream”.

 

Technologia „Smart Stream” wdraża kilka zaawansowanych rozwiązań, które w dłuższej perspektywie czasu przyczynią się do osiągnięcia określonych celów związanych z globalną emisją.

 

Silniki „Smart Stream”, opracowane przez wielokrotnie nagradzanych specjalistów Hyundai Motor Group, zapewniają lepszą wydajność paliwową oraz redukcję szkodliwych emisji. Docelowo mają być dostępne we wszystkich modelach oferowanych przez Hyundai Motor Group.

 

Ulepszeniom jednostek benzynowych oraz diesla towarzyszyć będzie także dalszy rozwój napędów ekologicznych typu hybryda plug-in oraz elektrycznych, a także kolejnej generacji FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) – samochodu na wodorowe ogniwa paliwowe.

 

Zaprezentowane po raz pierwszy na targach we Frankfurcie 2017 silniki „Smart Stream” są odpowiedzią na globalne zmiany w regulacjach dotyczących ochrony środowiska przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich osiągów i satysfakcji z jazdy.

 

Technologia „Smart Stream” optymalizuje aktualne rozwiązania poprzez wykorzystanie mniejszych i lżejszych komponentów silnika. Stosując zaawansowaną technologię kontroli procesu spalania, Hyundai dąży do uzyskania sprawności cieplnej silnika aż do 50 proc.

 

Równolegle do „Smart Stream” zaprezentowano także pierwsze, komercyjne zastosowanie technologii CVVD – kontroli procesu sterowania zaworami w głowicy.

 

W silniku Smart Stream G 1.6 turbo, otwieranie i zamykanie zaworu cylindra jest zoptymalizowane czasowo w zależności od wybranego trybu jazdy (np. eco, sport).

 

Kolejną nowością jest 8-biegowa skrzynia 2-sprzęgłowa (DCT), która zapewnia optymalny dobór przełożenia, odpowiednie przyspieszenie i wydajność paliwową.

 

Do 2022 roku Hyundai Motor Group planuje opracować całkowicie nową gamę silników „Smart Stream” w skład której wejdzie: 10 silników benzynowych, 6 silników Diesla oraz 6 skrzyń biegów.

 

Hyundai przewiduje, że po 2025 roku zdecydowaną przewagę nad silnikami spalinowymi będą miały napędy alternatywne, które zyskują coraz większą popularność. Aby prawidłowo odpowiedzieć na oczekiwania globalnego rynku, wraz z jednostkami spalinowymi „Smart Stream”, Hyundai Motor Group będzie oferować w większości samochody z silnikami ekologicznymi (elektryczne, hybrydowe oraz na ogniwa paliwowe).

 

Do 2020 roku na globalnych rynkach dostępnych będzie 31 modeli Hyundai Motor Group z napędami przyjaznymi środowisku.

 

Źródło: Hyundai

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).