Technologia DENSO ELEXCORE dla zrównoważonej mobilności | MOTOFAKTOR

Technologia DENSO ELEXCORE dla zrównoważonej mobilności

person Adrian Januszkiewicz 20/05/2021

Denso wprowadziło na rynek OE markę ELEXCORE, która koncentruje się wyłącznie na produktach dla globalnej branży mobilnej.

Branża motoryzacyjna ma ponad sto lat i zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę wpływ, jaki ma na środowisko zarówno transport prywatny, jak i publiczny. Denso przybliża przyszłość elektryfikacji i mobilności oraz pokazuje w jaki sposób angażuje się w ich rozwój.

Co to jest ELEXCORE?

Społeczeństwa na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na zmiany klimatu, dlatego wpływ pojazdów silnikowych na środowisko jest dogłębnie analizowany. Pomysł wykorzystania alternatywnych źródeł energii w celu obniżenia emisji nie jest nowy. Udział pojazdów elektrycznych (EV) w rynku nowych samochodów w Europie rośnie. Maksymalizacja wartości alternatywnych rozwiązań w zakresie mobilności jest wyzwaniem, któremu starają się sprostać producenci OEM.

 

Denso opracowuje produkty zapewniające nową wartość dla globalnego przemysłu mobilnego, której nie można znaleźć w standardowych produktach, pod nową marką ELEXCORE. Oferta części tej marki obejmuje podstawowe komponenty pojazdów elektrycznych i technologii mobilności, w tym stojan-generator (MG), jednostkę zarządzania baterią i falownik.

Jakie kluczowe dla pojazdów elektrycznych komponenty oferuje ELEXCORE?

Biorąc pod uwagę trzy wspomniane wcześniej komponenty, ELEXCORE dostarcza generatory silnikowe, które działają nie tylko jako źródło energii do napędzania pojazdów elektrycznych, ale także jako układ rekuperacji, który w sposób ciągły odzyskuje energię podczas hamowania i ładuje akumulator.

 

Moduł zarządzania baterią monitoruje jej temperaturę oraz mierzy napięcie i prąd, dzięki czemu można jej bezpiecznie używać.

 

Kolejnym kluczowym elementem pojazdów elektrycznych jest falownik. Przetwarza on prąd stały z akumulatora na prąd przemienny, który jest następnie przesyłany do generatora silnikowego.

Jaką rolę odgrywa DENSO ELEXCORE?

Na rynku istnieje zapotrzebowanie na produkty do pojazdów elektrycznych, które zapewnią wysoką jakość i będą szeroko dostępne dla globalnego przemysłu mobilnego. Aby wyróżnić nową gamę produktów i ułatwić ich identyfikację, produkty DENSO ELEXCORE są dostępne wyłącznie dla pojazdów elektrycznych.

Jakie są zalety produktów ELEXCORE w porównaniu z konkurencją?

Jak informuje Denso, produkty ELEXCORE są opracowywane z myślą o środowisku, niezależnie od tego, czy chodzi o ich przeznaczenie, produkcję czy opcje wycofania z eksploatacji. Podczas produkcji ELEXCORE kieruje się trzema kluczowymi wartościami: wysoką jakością, wydajnością i zmniejszeniem rozmiarów.

 

W ramach ELEXCORE Denso nie tylko wspiera producentów, ale także doskonali swoją technologię, zwiększając motywację inżynierów do rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie.

W jaki sposób przyczynia się to do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju?

Denso przewiduje, że zainteresowanie rozwiązaniami w zakresie mobilności elektrycznej będzie nadal rosło. Opracowując technologię, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu, Denso dąży do tego, aby móc obsługiwać wszystkie rodzaje elektrycznej mobilności.

 

Celem japońskiej marki jest tworzenie kolejnych produktów, które będą spełniały cele wydajności i zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że ELEXCORE ma pozwolić pojazdom elektrycznym zużywać mniej energii, być bezpieczniejszymi i podróżować dalej. Coraz szersze wykorzystywanie tej technologii w mobilności ma zmniejszyć wpływ transportu na środowisko i przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Dlaczego to wszystko ma dziś znaczenie dla rynku wtórnego?

Przemysł motoryzacyjny, który przez sto lat produkował głównie pojazdy z silnikami spalinowymi, przechodzi obecnie ogromne zmiany. Entuzjazm dla tego typu pojazdów nie wygaśnie – będą one dostępne przez długi czas i produkowane w wielu krajach. Elektryfikacja nabiera jednak tempa, a pojazdy elektryczne są nie tylko kupowane na rynku pierwotnym, ale także wkraczają na rynek wtórny.

 

Jest to szansa dla warsztatów i dystrybutorów, którzy powinni zaspokoić wymagania serwisowe i zapewnić części zamienne zarówno dla pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych. Mechanicy będą mogli pracować zarówno przy pojazdach typu ICE, jak i EV oraz rozwijać swoje umiejętności w obu obszarach.

 

Źródło: Denso

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).