TecDoc stawia na jakość danych | MOTOFAKTOR

TecDoc stawia na jakość danych

W ocenie producentów części zawartych w katalogu TecDoc, przeprowadzonej w maju 2024 r., 32 proc. marek otrzymało renomowany znak „TecDoc Premier Data Provider” (PDS) za spełnianie najwyższych standardów jakości danych.

Od 2021 roku TecDoc intensywnie współpracuje z producentami części, aby poprawiać jakość danych w katalogu. Wprowadzając bardziej rygorystyczne kryteria oceny i walidacji, TecDoc systematycznie poprawia dokładność i standaryzację informacji o produkcie. Te ciągłe udoskonalenia i dążenie do najwyższej jakości danych umożliwiają precyzyjną identyfikację odpowiednich części zamiennych do pojazdu.

W ocenie przeprowadzonej w maju 2024 r. 358 marek zostało wyróżnionych znakiem „Premier Data Supplier”. Około 84 procent marek w katalogu TecDoc spełnia obecnie standardy „Certified Data Provider” lub „Premier Data Provider”. To pokazuje, że dostarczają bardzo dobre lub doskonałe informacje o produkcie i są one zgodne z uznanym na całym świecie standardem TecDoc.

Zaawansowane zarządzanie jakością danych (DQM) firmy TecDoc obejmuje miesięczne raporty zawierające kluczowe dane liczbowe dla dostawców danych, mające na celu wsparcie ich w ciągłym ulepszaniu oferty danych. Zbliżające się wprowadzenie w 2024 r. nowych kluczowych wskaźników wydajności (KPI) ma na celu dalszą poprawę jakości i wiarygodności danych w Katalogu TecDoc.

Nieustanne wysiłki na rzecz poprawy jakości danych mają kluczowe znaczenie. Ponieważ cyfrowy rynek części zamiennych stale się zmienia, TecDoc ewoluuje, aby sprostać potrzebom klientów. Zapewniamy precyzyjną identyfikację części oraz kompleksowe i dokładne informacje o produkcie, aby umożliwić szybsze podejmowanie decyzji w punkcie sprzedaży. Informacje zwrotne z ostatnich spotkań Grupy Użytkowników Danych TecDoc pokazały, że wysiłki te są bardzo doceniane. Są one szczególnie ważne, biorąc pod uwagę rosnącą złożoność i różnorodność pojazdów” – wyjaśnia Andreas Assmann, dyrektor ds. zarządzania jakością danych w TecAlliance.

Oprócz oceny danych dostawców według jasno określonych KPI, ogromne znaczenie ma bieżąca komunikacja z dostawcami danych i użytkownikami danych na temat wszystkich aspektów jakości danych w katalogu TecDoc. Służą temu krajowe i międzynarodowe grupy ekspertów TecDoc oraz regularne spotkania użytkowników danych.

TecAlliance jest specjalistą od danych w zakresie współpracy sieciowej na cyfrowym motoryzacyjnym rynku wtórnym. Oprócz aktualnych danych o pojazdach i częściach zamiennych opartych na standardzie TecDoc, portfolio TecAlliance obejmuje kompleksowe informacje o naprawach i przeglądach, jak również zintegrowane rozwiązania i usługi doradcze w zakresie cyfrowej obsługi zamówień, zarządzania flotą oraz analizy rynku i danych na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Katalog TecDoc jest jednym z najbardziej kompleksowych katalogów na światowym motoryzacyjnym runku wtórnym.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: TecAlliance

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).