TecAlliance z nagrodą za zrównoważony rozwój

TecAlliance z nagrodą za zrównoważony rozwój

TecAlliance, ekspert w zakresie zarządzania danymi i procesami na motoryzacyjnym rynku wtórnym, ponownie zdobył srebrny medal w rankingu zrównoważonego rozwoju EcoVadis.

TecAlliance znalazł się w gronie 25 najlepszych z ponad 100 000 ocenianych firm na całym świecie i poprawił wynik w poprzedniego roku. Zewnętrzna ocena podkreśla wiarygodność zaangażowania na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju i potwierdza, że ​​TecAlliance jest niezawodnym i odpowiedzialnym partnerem na globalnym motoryzacyjnym rynku wtórnym.

 

EcoVadis jest największym na świecie dostawcą rankingów zrównoważonego rozwoju dla firm. Wiele firm wymaga przejrzystości w swoich łańcuchach dostaw w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Dobra ocena zewnętrznego specjalisty ds. ratingów o międzynarodowej renomie jest dowodem na sukces licznych działań, które TecAlliance wdrożył w ostatnich miesiącach. Obejmuje to wprowadzenie globalnego Kodeksu Postępowania, który określa jednolite standardy postępowania pracowników i partnerów biznesowych na całym świecie. Ponadto TecAlliance wdrożył system informowania o nieprawidłowościach w celu zgłaszania i wykrywania potencjalnych naruszeń Kodeksu Postępowania.

 

Innym ważnym narzędziem poprawy zrównoważonego rozwoju w TecAlliance jest ocena ryzyka dostawców w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponadto firma wdrożyła kompleksowe działania mające na celu ograniczenie emisji CO2 i postawiła sobie za cel osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2030 roku. Ponadto wprowadzono kursy i warsztaty e-learningowe dla pracowników podnoszące świadomość w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR.

Jesteśmy dumni, że ponownie zdobyliśmy srebrny medal w tegorocznym rankingu EcoVadis i tym samym znaleźliśmy się w gronie 25 najwyżej ocenionych firm. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że udało nam się ponownie poprawić w porównaniu z poprzednim rokiem. To pokazuje, że nasze działania promujące zrównoważony rozwój i CSR są skuteczne. Jednak wyniki wykorzystujemy również do identyfikowania dalszych potencjalnych obszarów działania w ramach naszej strategii zrównoważonego rozwoju i będziemy nadal ciężko pracować, aby w pełni wywiązać się z naszej odpowiedzialności.

dyrektor generalny TecAlliance - Jürgen Buchert

 

Źródło: TecAlliance

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).