Te samochody są najbardziej trwałe | MOTOFAKTOR

Te samochody są najbardziej trwałe

person Adrian Januszkiewicz 12/03/2019

Trwałość samochodu ma znaczenie zarówno dla tych kierowców, którzy kupują samochód raz na wiele lat, jak i dla tych, którzy rozglądają się za dobrym autem używanym.

Amerykański portal zajmujący się analizowaniem rynku motoryzacyjnego iSeeCars.com sprawdził ponad 13,8 miliona aut sprzedanych na rynku wtórnym w 2018 roku, by ustalić, które modele najczęściej osiągają przebieg 200 tys. mil (320 tys. km). Najlepiej pod tym względem wypadła Toyota, drugie miejsce zajęła Honda, a trzecie – amerykańska marka GMC.

Marki, które produkują trwałe auta

Jak wynika z analiz iSeeCars.com, marki, których samochody najczęściej osiągają przebieg 320 000 km, to Toyota, Honda i GMC. 1,7% samochodów Toyoty służy swoim właścicielom tak długo, co stanowi ponad dwukrotnie lepszy wynik od średniej 0,8% dla wszystkich samochodów. Honda uzyskała wynik 1,5%.

Biorąc pod uwagę długą historię niezawodności modeli Toyoty i Hondy, nie dziwi ich pozycja na dwóch najwyższych miejscach rankingu. Phong Ly CEO iSeCars.com

 

Kolejne miejsca powyżej średniej zajmują amerykańskie marki, głównie dzięki swoim terenowym SUV-om i pick-upom – GMC, Chevrolet, RAM i Ford.

Najtrwalsze samochody

Duże, terenowe SUV-y to samochody, które najczęściej osiągają przebieg 320 000 km. Te tak bardzo kojarzące się z Ameryką pojazdy zajmują 9 z 14 miejsc najbardziej trwałych modeli na amerykańskim rynku według iSeeCars.com, w tym 7 pierwszych. Na szczycie listy z wynikiem aż 7,4% figuruje Toyota Sequoia. Tuż za nią podium zajmują amerykańskie terenówki Chevrolet Suburban i Ford Expedition. Jak przystało na lidera, Toyota notuje aż 6 modeli w Top 14.

Toyota Sequoia
Duże SUV-y jak Sequoia są zbudowane na ramie pojazdu ciężarowego, dlatego odznaczają się trwałością ciężarówki i przestronnym nadwoziem, które może pomieścić do 8 osób. Toyoty są znane ze swojej niezawodności, a z naszych ustaleń wynika, że są to funkcjonalne auta dla rodziny, które są w stanie służyć właścicielom przez długie lata. Phong Ly

 

W Top 14 znalazły się jeszcze dwa SUV-y Toyoty4Runner i Highlander Hybrid.

Toyota 4Runner
Podobnie jak Sequoia, 4Runner również jest zbudowany na ramie, ma przestronny bagażnik i trzy rzędy siedzeń, choć nie jest aż tak duży. Wadą terenowych SUV-ów jest ich wysokie spalanie, ale Highlander Hybrid ma najniższe zużycie paliwa w swojej klasie, a przy tym również jest dostępny z trzema rzędami siedze. Wszystkie SUV-y produkcji General Motors, Chevrolet Suburban, GMC Yukon i Yukon XL oraz Chevrolet Tahoe, mają tę samą platformę i wiele wspólnych części, co wyjaśnia, dlaczego te popularne rodzinne auta uzyskują podobne wyniki pod względem długowieczności. Tak samo Ford Expedition i jedyny w Top14 model luksusowej marki, Lincoln Navigator, są produkowane przez ten sam koncern i przez to bardzo do siebie podobne. Phong Ly

 

Pick-upy mają trzech swoich przedstawicieli w rankingu iSeeCars.com. Są to Honda Ridgeline, Toyota Tacoma i Toyota Tundra. Tylko te trzy modele pick-upów uzyskały wyniki powyżej 3%, przy średniej dla segmentu 1,8%/.

Toyota Tacoma
Toyota Tundra

Jedynym sedanem w Top 14 jest Toyota Avalon. W rankingu znalazł się także reprezentant minivanów – Honda Odyssey. Te dwa samochody znalazły się na szczycie zestawienia 10 najtrwalszych aut osobowych, do których należą także Honda Accord, Toyota Sienna, Toyota Prius, Chevrolet Impala, Ford Taurus, Toyota Camry i Camry Hybrid oraz Honda Civic.

Toyota Avalon

Długowieczne auta niskoemisyjne

Amerykański portal zebrał także w osobnym zestawieniu samochody niskoemisyjne, które najczęściej osiągają przebieg 200 000 mil. Znajdują się w nim wyłącznie hybrydy, a trzy modele z wynikami powyżej średniej (0,7%) to Toyota Highlander Hybrid (3,1%), Toyota Prius (1,7%) i Toyota Camry Hybrid (1,2%). Samochody hybrydowe, którym również zdarza się wytrwać tak długo, to Lexus RX 450h, Lincoln MKZ Hybrid i Toyota Prius c – wszystkie trzy z wynikiem 0,1%. Jak podkreśla Phong Ly, lista ta nie jest na razie długa ze względu na to, że większość oferowanych obecnie nisko- i bezemisyjnych modeli istnieje na rynku od niedawna. Dlatego nie miały jeszcze czasu, by pokonać aż 320 000 km.

Metodologia

Raport portalu iSeeCars.com popiera się na analizie ponad 13,8 mln samochodów używanych, sprzedanych w 2018 roku. Badanie objęło roczniki 1981-2018, lecz wykluczono z niego modele, które nie były produkowane w 2018 roku, a także duże ciężarówki i auta niszowe, o niewielkiej sprzedaży. Dla każdego modelu obliczono procent egzemplarzy, które w momencie sprzedaży miały przebieg co najmniej 200 000 mil.

 

Źródło: Toyota

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).