Targi Autoservice Expo 2013 – relacja Motofaktor.pl | MOTOFAKTOR

Targi Autoservice Expo 2013 - relacja Motofaktor.pl

person Leszek Kadelski 6/03/2013

W dniach 6-7 marca w warszawskiej hali Expo XXI odbyły targi Autoservice Expo 2013. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy relację z pierwszego dnia tej imprezy.

Targi Autoservice Expo 2013 objęte były patronatem medialnym Motofaktor.pl. Nasi dziennikarze odwiedzili stoiska wystawców warsztatowej części targów, która odbywała się równolegle i w tej samej hali, w której trwało także GasShow 2013 – wystawa branży autogazu.

Autologic Diagnostics

Firma oferuje urządzenie do elektronicznej diagnostyki samochodów marek premium, które zostało zbudowane na podstawie urządzeń dostarczanych dealerom samochodowych.

W porównaniu z taki urządzeniami, nasz produkt oferuje te same możliwości, ale ma skrócone procedury i czasy kodowania. Dzięki temu warsztat niezależny ma takie same możliwości diagnostyczne jak ASO. Piotr Sołkowicz sales manager Autologic Diagnostics

 

Firma dodatkowo zapewnia wsparcie techniczne dedykowane poszczególnym markom pojazdów obsługiwanych przez to urządzenie.

Boxo

To marka narzędzi dla profesjonalistów, która oferuje kompleksowe wyposażenie warsztatu – wózki narzędziowe komponowane według własnego pomysłu, klucze pneumatyczne, narzędzia udarowe oraz bogaty zestaw nasadek. Narzędzia te wytwarzane są na Tajwanie.

Nowością w naszej ofercie jest ledowe oświetlenie robocze do zastosowanie w warsztacie. Sebastian Mekka sales & distribution manager Boxo

CARbon

Firma CARbon specjalizuje się w technologiach napraw blacharskich.

Możliwe jest wyprostowanie praktycznie każdego pogiętego elementu poszycia, co jest o wiele tańsze od wymiany takiego elementu. Andrzej Nawrot CARbon Polska

 

Na stoisku tej firmy można zobaczyć specjalistyczne narzędzia wykorzystywane przy takich naprawach oraz przekonać się, że możliwa jest także naprawa elementów aluminiowych.

CentroMet

Firma CentroMet prezentuje urządzenia do spawania i lutospawania.

Naszym najnowszym produktem jest spawarka trzyfazowa, której mniejsza wersja może być zasilana z gniazda 230V. Piotr Ściegienny właściciel CentroMet

 

Na targach, a także przez kolejne 2 tygodnie można to urządzenie zakupić z 10-proc. upustem cenowym.

Expert Auto

Stoisko dystrybutora firm Brisk i Tesla dopasowane było do gazowej części targów.

Pokazujemy świece, przewody wysokiego napięcia i cewki zapłonowe zaprojektowane specjalne z myślą o autach zasilanych gazem LPG. Tomasz Wieczorek właściciel Expert Auto

FlashLube

Firma FlashLube jest producentem chemii motoryzacyjnej – dodatków do płynów eksploatacyjnych, dedykowanych w dużej mierze pojazdom zasilanym LPG i CNG.

Z naszego punktu widzenia jest to najważniejsza impreza targowa w całej Europie. Tony Becker menager firmy FlashLube na rynku europejski

 

Z tego powodu głównym promowanym produktem jest “Valve-Saver”, czyli preparat do czyszczenia zaworów z osadów powstających po spalaniu gazu, który może być stosowany w warsztatach. Z kolei dla właścicieli samochodów z silnikiem Diesla FlashLube ma specjalny uszlachetniacz (dodawany do paliwa), który zapewnia zachowanie czystości układu wtryskowego i obniżenie emisji spalin.

Jetech

Firma Jetech to polski dystrybutor narzędzi warsztatowych, które produkowane są w Chinach, w kooperacji z firmami japońskimi.

Są to narzędzia wykorzystywane z powodzeniem w naprawach samochodów i jesteśmy przekonani co do ich wysokiej jakości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Lech Gliński prezes firmy Jetech

 

Specjalnie z okazji targów Autoservice Expo trwa promocja na zakup wózka warsztatowego z 12-wkładami, który można kupić za 2100 zł.

JK Auto Glass Tools

Na stoisku firmy JK Auto Glass Tools można przede wszystkim zobaczyć sprzęt do naprawiania odprysków przednich szyb. Są też narzędzia i preparaty do regeneracji szyb z poliwęglanu – na przykład przednich reflektorów, które często mętnieją na skutek korzystania z myjni automatycznych.

To z czego jesteśmy najbardziej dumni, to nasze urządzenie do wycinania szyb, które reklamujemy hasłem - jedno narzędzie, jeden człowiek, każda szyba. Koniec z wycinaniem szyb przy użyciu drutu, tu jedna osoba może sobie poradzić w każdej sytuacji. Mamy patent na to rozwiązanie i jest to ewenement w skali światowej. Maciej Kaleta JK Auto Glass Tools

Nederman

Producent układów filtrowania i wentylacji w warsztatach, firma Nederman, już po raz trzeci uczestniczy w targach Autoservice Expo.

Na początku, gdy jeszcze było to przede wszystkim GasShow, byliśmy sceptycznie nastawieni do powstającej strefy warsztatów. Teraz jednak jesteśmy przekonani, że był to dobry pomysł, gdyż udział w tych targach pozwala nam dotrzeć do dużej liczby właścicieli warsztatów. Anna Seroka specjalista ds. marketingu firmy Nederman

 

Tym razem firma Nederman prezentuje przede wszystkim układu odciągu spalin – zarówno proste, jak i bębnowe. Można je nabyć w promocyjnych cenach (także już po zakończeniu targów), a nabywca otrzyma gratis zwijacz węża odprowadzającego spaliny.

NGK

Firma NGK prezentuje przede wszystkim nową linię cewek zapłonowych, przeznaczonych do samochodów europejskich, koreańskich i japońskich. Łącznie jest to 350 referencji w segmencie premium.

Chcemy, żeby klienci szukający cewek sięgali przede wszystkim po nasz katalog. Taką pozycję wypracowaliśmy sobie już w segmencie świec i rozbudowując naszą ofertę o cewki, bazujemy na przywiązaniu do marki NGK, którą wypracowaliśmy u naszych klientów. Marcin Rozner regionalny reprezentant NGK w Polsce

Norfi

Norfi jest producentem układów odciągających spaliny, która debiutuje na Autoservice Expo. Na targach prezentuje nowość – układ automatyczne załączania wentylatora w szybach odciągowych.

Takie rozwiązanie bardzo poprawia ergonomię na stanowiskach pracy. Na razie niewiele warsztatów z tego korzysta, bo wiąże się to z pewną inwestycją, ale wydane pieniądze szybko się zwracają dzięki ograniczonemu zużyciu prądu oraz oszczędnościom na ogrzewaniu. Takie rozwiązania są stosowane np. w fabrykach samochodów. Piotr Grazi Norfi

SJD

Firma SJD od roku sprzedaje produkty z segmentu chemii motoryzacyjnej pod własną marką – SJD – ale wcześniej była często podwykonawcą zachodnich producentów.

Dziś nasze najlepsze receptury zarezerwowane są dla naszej własnej marki. Mamy także swoje własne rozwiązania, na przykład dysze do puszek aerozolowych, które pozwalają uzyskać nawet czterokrotnie większe ciśnienie. Dominik Szymankiewicz dyrektor handlowy firmy SJD

 

Szczególnie na promowany na targach jest preparat do czyszczenia klimatyzacji zawierający cząsteczki srebra. Może być on stosowany zarówno przez mechaników w warsztatach, jak i samodzielnie przez kierowców.

Triumf

Słowacka firma po raz pierwszy zaprezentowała się odwiedzającym targi Autoservice Expo, choć na polskim rynku obecna jest od sześciu lat.

Oferujemy wszystkie modele ściągaczy do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Naszą nowością są narzędzia do wyciągania urwanych świec żarowych i wtryskiwaczy. Andrej Horvath dyrektor zarządzający Triumf Professional Tools

Ultron

Producent urządzeń myjących przy użyciu ultradźwięków zaprezentował gamę urządzeń przeznaczonych do warsztatów, które wykorzystywane są głównie do czyszczenia układów wtryskowych, turbosprężarek oraz głowic silnikowych.

Efekt myjący polega na zjawisku kawitacji. Pod wpływem ultradźwięków w cieczy pojawiają się pęcherzyki powietrza, które implodują przy kontakcie z powierzchnią przedmiotu, z dużą siłą odrywając od niego zanieczyszczenia. Efekt ten wspomagany jest specjalnym preparatem dodawanym do wody, który dodatkowo rozbija wiązania cząsteczkowe zanieczyszczeń. Tomasz Strzelczak dyrektor biura handlowego firmy Ultron

 

Firma rocznie sprzedaje około tysiąca takich urządzeń, z których co trzecie trafia do warsztatów samochodowych.

 

Targi Autoservice Expo 2013 potrwają do czwartku, 7 marca do godziny 16.30. Więcej informacji o organizowanych targach i towarzyszących im imprezach można znaleźć na stronie organizatora.

 

Zdjęcia: Anna Dworakowska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).