Tarcze hamulcowe Quaro High Carbon | MOTOFAKTOR

Tarcze hamulcowe Quaro High Carbon

person Redakcja 12/10/2020

Tarcze hamulcowe typu High Carbon pozwalają zwiększyć skuteczność hamowania we współczesnych samochodach o wysokich osiągach.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat moce jednostek napędowych rosły wraz z wypuszczaniem na rynek nowych modeli samochodów. Standardem stały się jednostki konstruowane według zasad “downsizingu”. Dzięki doładowaniu jednostki napędowe legitymują się coraz wyższą mocą i momentem obrotowym. Nowoczesne samochody stały się bardziej efektywne i potrafią uzyskiwać dużo większe prędkości w porównaniu do starszych konstrukcji. Wyższe moce wymuszają na konstruktorach stosowanie bardziej wydajnych hamulców.

 

W nowoczesnych pojazdach stosuje się tarcze o coraz większych średnicach (powyżej 300 mm) oraz większe klocki hamulcowe. Większa tarcza hamulcowa to większa siła hamowania wynikająca z większej powierzchni ciernej między klockiem a tarczą. Większa tarcza hamulcowa to również większa pojemność cieplna. Trudniej jest rozgrzać dużą tarczę, co pozwala dużo lepiej przeciwdziałać zjawisku zmęczenia cieplnego (“fading”).

 

Poddając tarcze długotrwałemu działaniu wysokiej temperatury, możemy spowodować zmianę jej kształtu. Wynikiem będzie bicie tarczy podczas hamowania, które mocno odczuwalne jest na kole kierownicy. Aby zniwelować do minimum taką sytuację, należy zastosować tarcze typu High Carbon, które już teraz można znaleźć w ofercie Quaro.

Jaka jest różnica między tarczą High Carbon a zwykłą?

Tarcze Quaro High Carbon wykonane są z innego żeliwa w porównaniu do zwykłych tarcz. Żeliwo zastosowane do produkcji tarcz High Carbon ma większą zawartość węgla oraz do jego składu zostały dodane pierwiastki, dzięki którym tarcze mają inną twardość i lepszą przewodność cieplną. Lepsza przewodność cieplna oznacza, że tarcze High Carbon szybciej odprowadzają ciepło, które wytwarzane jest podczas hamowania.

 

Dzięki wyższym standardom wykonania i innej gęstości żeliwa, tarcze High Carbon charakteryzują się mniejszymi wibracjami podczas hamowania oraz cichszą pracą. Dodatkowo tarcze pokryte są warstwą antykorozyjną, która skutecznie chroni je przed działaniem warunków atmosferycznych, a także pozwala cieszyć się ich oryginalnym wyglądem w całym okresie eksploatacji.

 

Właściwości tarcz High Carbon:

 

  • dużo lepsza przewodność cieplna w porównaniu do zwykłych tarcz hamulcowych,
  • działanie wysokich temperatur nie powoduje odkształceń,
  • charakteryzują się cichszą pracą w porównaniu do standardowych tarcz,
  • pokryte są powłoką antykorozyjną, która zabezpiecza powierzchnie niewspółpracujące z okładziną cierną,
  • wysoka jakość wykonania.

 

Nowa oferta tarcz High Carbon przeznaczona jest do samochodów o wysokich osiągach, w których zastosowano tarcze o dużych średnicach.

 

W ofercie dostępnych jest blisko 100 referencji, a ich gama będzie systematycznie rozszerzana. Tarcze High Carbon bardzo dobrze współpracują z klockami Quaro Silver Ceramic.

 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

Artykuł sponsorowany przez Auto Partner S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).