Talents4AA - stowarzyszenie talentów dla aftermarketu | MOTOFAKTOR

Talents4AA - stowarzyszenie talentów dla aftermarketu

person Adrian Januszkiewicz 24/03/2022

Po 2 latach działań zostało oficjalnie utworzone stowarzyszenie Talents4AA  w celu przyciągania i zatrzymywania talentów dla sektora Automotive Aftermarket.

Automotive Aftermarket to wieloaspektowy, fascynujący sektor oferujący ogromny wybór i wachlarz możliwości kariery na wszystkich poziomach, od warsztatu po najwyższe kierownictwo. Jednak wszyscy uczestnicy – ​​od producentów części, dystrybutorów i warsztatów – stoją przed tym samym wyzwaniem: sprawienia, by sektor był szeroko rozpoznawalny oraz przyciągał i zatrzymywał talenty.

 

Jak potwierdzają badania, Automotive Aftermarket jest najczęściej nieznany młodym potencjałom, a ponadto nie jest uważany za wystarczająco atrakcyjny. Aby sprostać temu wyzwaniu, kilka międzynarodowych grup handlowych, dystrybutorów, federacji i dostawców zdecydowało się w styczniu 2020 roku uruchomić wspólną inicjatywę o nazwie Talents4AA. W marcu 2022 roku Talents4AA przyjęło formę prawną zarejestrowanego stowarzyszenia, w którym 11 partnerów założycieli połączyło siły, aby Automotive Aftermarket zajął zasłużoną pozycję na rynku i stał się pożądanym miejscem dla wszystkich talentów.

 

11 partnerów założycieli to:

 

  • Producenci części: BorgWarner, Bosch, Nissens, Schaeffler, TMD Friction i ZF;
  • Międzynarodowe grupy handlowe: Global One Automotive, Nexus Automotive International i Temot International;
  • Europejska federacja niezależnych hurtowników i detalistów samochodowych części zamiennych i powiązanych z nimi sieci naprawczych: FIGIEFA;
  • Partner w zakresie innowacji: Mobilion, fundusz venture capital na wczesnym etapie rozwoju, który inwestuje w inteligentną mobilność.

 

Wszyscy dobrowolnie oddają swoje doświadczenia i umiejętności w służbie stowarzyszenia, aby opracowywać, testować i rozpowszechniać skuteczne rozwiązania w celu zaspokojenia lokalnych i globalnych potrzeb.

 

Do stowarzyszenia przystąpiły również:

 

  • Automechanika, wiodąca międzynarodowa platforma Automotive Aftermarket;
  • Dinex, wiodący dostawca komponentów do emisji i spalin do ciężkich zastosowań;
  • Uniwersytet Południowej Danii, SDU;
  • Szwedzkie Stowarzyszenie Dystrybutorów (Sveriges Bildelsgrossisters Förening, SBF).

 

W ciągu ostatnich 2 lat wykonano wiele pracy, aby zdefiniować naszą branżę; Zaangażowano uniwersytety, przeprowadzono ankiety i uzyskano nowy wgląd w to, co jest ważne oraz jak podejść i zdobyć potencjał dla sektora. Wraz z utworzeniem stowarzyszenia zrobiliśmy właśnie ważny krok, który pozwoli nam na szeroką komunikację z talentami, które chcemy przyciągnąć, zarówno w sektorze Aftermarket, jak i poza nim. Zapraszamy wszystkich graczy z branży do połączenia sił z nami: musimy być wszyscy razem w tym szlachetnym czynie, nikt nie powinien go przegapić – skomentował Fotios Katsardis, prezes i dyrektor generalny Temot International, który został wybrany na przewodniczącego stowarzyszenia Talents4AA na 2 lata.

 

Talents4AA prowadzi szereg działań i ściśle współpracuje z członkami społeczności na rynku wtórnym, aby ustalić m.in. swoją obecność w prasie i mediach społecznościowych. Dodatkowym priorytetem jest rozwój cyfrowego centrum, które ma pozwolić talentom i branży spotykać się i wymieniać spostrzeżeniami.

 

Talents4AA będzie również aktywnie obecny na targach Automechanika Frankfurt, które odbędą się w dniach 13-17 września 2022 roku.

 

Źródło: Talents4AA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).