Szybki rozwój zagranicznych spółek Inter Cars | MOTOFAKTOR

Szybki rozwój zagranicznych spółek Inter Cars

person Leszek Kadelski 22/02/2013

Porównując dane ze stycznia 2012 ze styczniem 2013 widać, że najwyższą dynamikę sprzedaży zanotowały spółki Inter Cars w Bułgarii i na Łotwie.

Z kolei największe przychody spośród spółek zagranicznych zapewnia Inter Cars Rumunia.

 

Sprzedaż zagranicznych spółek Inter Cars wzrosła w porównywanym okresie o 20,7 proc., co dało przychód na poziomie 56,1 mln zł. Rekordowy wzrost zanotowano w Bułgarii – 359 proc. (nawet 380 proc., jeśli będziemy liczyć w lokalnej walucie).

Tak duża dynamika wynika z początkowej fazy rozwoju spółki i otwarcia nowych filii. Piotr Zamora dyrektor finansowy Inter Cars S.A dla motofaktor.pl

 

Duży wzrost widać także na Łotwie (93 proc.).

 

Z kolei na Słowacji – na pierwszy rzut oka – mamy do czynienia ze stagnacją (spadek o 1,1 proc.).

 

To tylko kwestia przeliczenia przychodów z obowiązującego na Słowacji euro na złotego. W euro zanotowaliśmy wzrost o 6,8 proc., co jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. Piotr Zamora

 

Ogółem, sprzedaż spółek dystrybucyjnych w styczniu 2013 roku wyniosła 216,7 mln zł, co w porównaniu do stycznia 2012 oznacza wzrost o 9,2 proc. Jedną czwartą tej kwoty przyniosła więc dystrybucja części poza Polską.

Spodziewamy się, że niższa dynamika przychodów na rynku krajowym w 2013 roku będzie rekompensowana wyższą dynamiką przychodów osiąganych przez Grupę Inter Cars poza granicami kraju, dzięki szybko rozwijającym się zagranicznym spółkom dystrybucyjnym w Rumunii, na Litwie, w Chorwacji i na Ukrainie. Piotr Zamora

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).