Szeroka oferta retrofitów LEDriving OSRAM | MOTOFAKTOR

Szeroka oferta retrofitów LEDriving OSRAM

person Redakcja 30/09/2020

Wśród retrofitów OSRAM są oparte na LED zamienniki popularnych żarówek do reflektorów głównych – LEDriving HL i FL oraz sygnalizacyjnych – LEDriving SL.

Zamienniki żarówek sygnalizacyjnych OSRAM LEDriving SL są teraz dostępne w trzech kolorach – chłodnobiałym, bursztynowym i czerwonym. Ten ostatni często jest niedoceniany przez kierowców, a warto wiedzieć, że zastosowanie retrofitów wytwarzających czerwone lub bursztynowe światło za kloszami w danej barwie pozwala uzyskać znacznie lepsze parametry świetlne niż w przypadku zastosowania białego LED.

 

Producent wprowadził też ostatnio kilka konstrukcyjnych modyfikacji do niektórych produktów linii SL. Między innymi w retrofitach zastępujących żarówki W16W strumień świetlny białej lampy jest o blisko 22% wyższy w porównaniu z poprzednią generacją. Ulepszone retrofity P21W, PY21W posiadają teraz podwójną polaryzację, co oznacza, że niezależnie od tego jak zostaną włożone do gniazda będą działać poprawnie.

 

Rodzina retrofitów żarówek pomocniczych gamy SL (signal lamp – lampa sygnalizacyjna) zapewnia idealne dopasowanie zamiennika. Wszystkie kluczowe wymiary są zgodne ze specyfikacjami standardowej żarówki sygnalizacyjnej. Większość lamp jest produkowana w fabryce należącej do OSRAM, w Treviso we Włoszech, która uzyskała certyfikację na zgodność z normą IATF 16949. W pełni automatyczne linie produkcyjne zapewniają najwyższą jakość i niezawodność produktów. Potwierdza to między innymi fakt, że kilka retrofitów LED jest wykorzystywanych przez producentów samochodów na pierwszym montażu (OEM, np. C5W, W21W). Wszystkie produkty są objęte jednakową, czteroletnią gwarancją producenta.

 

Wszystkie retrofity rodzin LEDriving HL i FL (do świateł mijania, drogowych i przeciwmgłowych) charakteryzują się chłodnobiałą barwą światła (do 6000 K), wyjątkową jasnością i bardzo długą trwałością – LEDriving HL do 5 000 h, LEDriving FL – do 2 500 h. Większa niż w przypadku klasycznych żarówek ilość światła kierowana na drogę pozwala dostrzec wcześniej znaki czy przeszkody i z wyprzedzeniem na nie zareagować, a optymalna dystrybucja światła zapobiega efektowi oślepiania kierowców jadących z przeciwka.

Porównanie barw światła wewnątrz pojazdu

LEDriving FL (zamienniki żarówek H8/H11/H16, H10 i PSX24W) mają kompaktowe wymiary, takie jak żarówki, które zastępują, dlatego ich instalacja na zasadzie plug & play jest możliwa w każdym pojeździe.

 

LEDriving HL (zamienniki żarówek H4, H7, HB4 i H11) można stosować zarówno w samochodach osobowych, w których nominalne napięcie w instalacji elektrycznej wynosi 12 V, jak i ciężarowych, gdzie napięcie jest dwukrotnie wyższe. Solidny radiator, który odpowiada za odprowadzanie ciepła z lampy, a co za tym idzie i za jej długą trwałość, sprawia, że źródło światła jest nieznacznie większe od klasycznego pierwowzoru. To, czy dana lampa będzie na pewno pasować do reflektora można sprawdzić na dwa sposoby – skanując kod QR z opakowania lub odwiedzając stronę www.osram.com/ledcheck. Na wyświetlonej liście trzeba odnaleźć posiadane auto. Przy każdym modelu znajduje się opis, czy dany retrofit pasuje bez problemu (plug&play), wymaga dodatkowych akcesoriów czy też nie jest kompatybilny z reflektorem.

 

Z powodu braku odpowiednich przepisów homologacyjnych w tej chwili w Europie nie można używać takiego oświetlenia w czasie jazdy po drogach publicznych. Mimo jej braku, produkty OSRAM różnią się zasadniczo od większości lamp, które są dostępne na rynku. Firma OSRAM jest uznanym dostawcą wyposażenia na pierwszy montaż do nowych samochodów i przy projektowaniu retrofitów LED dba o spełnienie obecnych wymagań homologacyjnych dotyczących halogenów. Wszystkie produkty LED są poddawane przez OSRAM wymagającym testom, które sprawdzają, czy ich zastosowanie w samochodach będzie bezpieczne.

 

Artykuł sponsorowany przez OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).