Szeroka oferta opon zimowych i całorocznych Nokian Tyres | MOTOFAKTOR

Szeroka oferta opon zimowych i całorocznych Nokian Tyres

person Adrian Januszkiewicz 13/11/2021

Nokian Tyres, nieustannie opracowuje nowe i rewolucyjne opony już od 1934 roku, czego dowodem jest szeroka oferta opon na sezon zimowy.

Opony klasy premium od pomysłodawcy opon zimowych

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa w trudnych warunkach skandynawskiej zimy, firma Nokian Tyres stworzyła pierwszą na świecie oponę zimową już w 1934 roku. Ta przełomowa innowacja – nazwana “oponą pogodową” (po fińsku “Kelirengas”) – została opracowana dla ciężarówek i autobusów, a dwa lata później powstała wersja dla samochodów osobowych – “Snow Hakkapeliitta”. W ten sposób rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa jazdy zimą, która odbiła się szerokim echem w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Od samego początku Nokian Tyres tworzy jak najbezpieczniejsze opony na każdą sytuację na drodze. Jest to możliwe między innymi dzięki intensywnym testom w rzeczywistych warunkach. Centrum testowe “Białe Piekło” (“White Hell”) za kołem podbiegunowym w fińskim Ivalo jest znane na całym świecie. To miejsce, gdzie testuje się opony w surowych warunkach zimowych. Co więcej, najnowszym obiektem w sieci testowej Nokian Tyres jest nowe, supernowoczesne centrum w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii.

 

“Hakka Ring”, jak nazywany jest ten obiekt, umożliwia przeprowadzanie jeszcze bardziej rygorystycznych testów oraz zapewnia doskonałe warunki do badania zarówno opon letnich, całorocznych jak i zimowych. Warunki symulujące środkowoeuropejskie lato i zimę dają pewność, że wszystkie produkty Nokian Tyres są poddawane bezlitosnym testom w autentycznych europejskich warunkach klimatycznych.

Najbezpieczniejsze wrażenia z jazdy na nowoczesnych oponach zimowych Nokian Tyres

Bez względu na to, czy na nadchodzący sezon zimowy konsument wybierze nasze opony zimowe czy całoroczne, zawsze może polegać na ich wyjątkowym bezpieczeństwie w ekstremalnych sytuacjach, na przykład na śniegu i błocie pośniegowym, Może także liczyć na bezkompromisową trwałość naszych produktów i długą żywotność ogumienia – mówi Martin Dražík, Product Manager CE w Nokian Tyres.

 

Nasze opony do samochodów typu SUV oraz aut dostawczych są wzmocnione aramidowymi ścianami bocznymi, czyli najnowocześniejszą cechą oferowaną jedynie przez produkty Nokian Tyres, która gwarantuje niezawodną ochronę przed uderzeniami i przecięciami przez kamienie czy inne przedmioty – dodaje Martin Dražík.

 

Koncepcja ta została wykorzystana również w tegorocznym modelu Nokian Snowproof C – oponie zimowej przeznaczonej do samochodów dostawczych o dużej ładowności. Wersja całoroczna Nokian Seasonproof C oferuje bezpieczeństwo zimą, zachowując wysokie właściwości jezdne przez cały rok.

 

Zimowa opona premium Nokian Snowproof do samochodów osobowych oraz jej ultra-wydajna wersja, Nokian Snowproof P, to dobre propozycje dla kierowców poruszających się w warunkach środkowoeuropejskiej zimy. Właściwości tego ogumienia zostały opracowane we współpracy z Miką Häkkinenem, dwukrotnym mistrzem Formuły 1, który brał udział w jego tworzeniu i testowaniu.

 

W przypadku coraz bardziej popularnych samochodów typu SUV, okres zimowy wymaga solidnych
i stabilnych opon o wysokich osiągach, zdolnych do przenoszenia dużych obciążeń, odpowiednich do jazdy w zaśnieżonych i oblodzonych warunkach. Opony Nokian WR SUV 4 spełniają te wymagania.

 

W łagodnym klimacie właściciele aut mogą zdecydować się na opony całoroczne Nokian Tyres, które oferują niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwo na drogach w zimowych warunkach, a także najwyższe osiągi i komfort jazdy w miesiącach letnich.

 

Wszystkie opony zimowe i całoroczne Nokian Tyres są oznaczone symbolem 3PMSF, co oznacza, że są odpowiednie do jazdy w sezonie zimowym. Opony fińskiego producenta są w stanie przetrwać najtrudniejsze warunki, jeśli chodzi o ich osiągi zarówno na mokrych, jak i suchych drogach.

 

Wybierając opony, szukajmy przede wszystkim produktów renomowanych producentów, którzy są znani z tego, że gwarantują najwyższą jakość pod względem bezpieczeństwa i trwałości – nie tylko w przypadku opon na sezon zimowy – komentuje Martin Dražík, Product Manager CE w Nokian Tyres.

 

Najnowsze modele opon zimowych Nokian Tyres:

 

 • dla samochodów osobowych: Nokian Snowproof, Nokian Snowproof P
 • dla samochodów typu SUV: Nokian WR SUV 4
 • dla samochodów dostawczych: Nokian Snowproof C

 

Najnowsze modele opon całorocznych Nokian Tyres:

 

 • do samochodów osobowych: Nokian Seasonproof
 • do samochodów typu SUV: Nokian Seasonproof SUV
 • do samochodów dostawczych: Nokian Seasonproof C

Jak wybrać właściwe opony?

 • Po pierwsze należy upewnić się, że opona ma właściwy rozmiar dla danego samochodu. Używanie opon o niewłaściwym rozmiarze zwiększa ryzyko uszkodzenia opon i zmniejsza bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych.
 • W razie wątpliwości należy sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu, w której powinny być podane odpowiednie rozmiary opon. Można też zadzwonić do zaufanego serwisu opon lub autoryzowanego sprzedawcy, który powinien udzielić pomocy.
 • Opony zimowe należy dobierać odpowiednio do warunków pogodowych panujących w danym kraju. W łagodnym klimacie można wybrać opony całoroczne.
 • Symbol płatka śniegu (3PMSF) oznacza, że opona została oficjalnie zatwierdzona do użytku w warunkach zimowych.
 • Nowe etykiety UE na oponach również ułatwiają wybór odpowiedniego ogumienia. Szczegółowe informacje o produkcie, takie jak przyczepność na śniegu i lodzie oraz efektywność paliwowa, są podane w standardowym formacie, co pozwala na łatwe porównanie poszczególnych modeli opon.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).