Szef Polcar przejął "Gazetę Olsztyńską" | MOTOFAKTOR

Szef Polcar przejął "Gazetę Olsztyńską"

person Redakcja 15/09/2021

Andrzej Senkowski, założyciel firmy Polcar, kupił Grupę WM - wydawcę regionalnego dziennika "Gazeta Olsztyńska".

Andrzej Senkowski przejął 95% udziałów Grupy WM od dotychczasowego właściciela „Gazety Olsztyńskiej” Jarosława Tokarczyka, który pozostaje współwłaścicielem w nowych strukturach spółki i według nieoficjalnych informacji wciąż ma być zaangażowany w działalność poligraficzną firmy. Tokarczyk od 2007 roku jest prezesem spółki Mazowieckie Media, a od 2003 prezesem Fundacji Przyszłość dla dzieci. W latach 1995-1998 był dyrektorem działu promocji i sprzedaży w Polskapresse (obecnie Polska Press Grupa).

 

Nowy właściciel gazety Andrzej Senkowski jest założycielem firmy Polcar, która importuje i dystrybuuje części samochodowe.

 

Głośniej o Senkowskim zrobiło się w czerwcu 2020 roku, kiedy jego firmę w Wólce Kosowskiej odwiedził Mateusz Morawiecki. Premier pochwalił wtedy spółkę za to, że udało jej się przetrwać pandemię bez pomocy państwa i oświadczył, że gdyby taka pomoc była potrzebna, to jej udzielą, ponieważ rząd dba o firmy z polskim kapitałem.

 

Nowym prezesem Grupy WM jest Maciej Matera, który, jak ustalił „Twój Kurier Olsztyński”, od 2015 roku zasiadał w spółkach związanych z Polską Grupą Zbrojeniową (Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA, Energomontaż Północ Gdynia).

 

Olsztyński tytuł jest jednym z czterech w Polsce dzienników regionalnych, które nie należą do Polska Press – obok „Kuriera Szczecińskiego”, „Super Nowości” i „Dziennika Wschodniego”.

 

Źródło: Press.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).