Szczegółowe raporty pojazdów z USA w Autobazie | MOTOFAKTOR

Szczegółowe raporty pojazdów z USA w Autobazie

person Adrian Januszkiewicz 11/03/2021

Serwis Autobaza.pl wprowadził na rynek zupełnie nowe raporty historii pojazdów z USA dla ich lepszej weryfikacji.

Dla poprawy czytelności danych raporty zostały podzielone na sekcje i wzbogacone o nowe szczegółowe informacje.

 

Przykładowy raport zawiera dane dotyczące:

 

  • Informacji o pojeździe;
  • Historii pojazdu odnotowanej w USA łącznie z odnotowanym przebiegiem i szkodami;
  • Uszkodzeń;
  • Zmian konstrukcyjnych;
  • Informacji dot. ewentualnej niezdolności do ruchu drogowego;
  • Przeznaczenia pojazdu w USA;
  • Pozostałych statusów pojazdu odnotowanych w NMVTIS – czyli w elektronicznym systemie informacji o pojazdach użytkowanych na terenie USA;
  • Analizy numeru VIN.

Nowy sposób prezentowania danych ma szczególne znaczenie dla osób interesujących się importem czy zakupem aut z USA.

 

Wobec wytycznych GIOŚ dotyczących sprowadzania do Polski pojazdów używanych warto zawczasu dokładnie poznać historię pojazdu z USA, tak aby nie było wątpliwości czy w świetle obowiązujących wytycznych zostanie on uznany za nielegalny odpad, czy nie.

 

Ogromną wagę zyskują więc informacje dot. statusu pojazdu typu: “junk”, “waste”, “for parts only” – oficjalnie uznawane jako nienadające się do rejestracji pojazdu w Polsce.

Precyzyjne informacje w raportach autobaza, pobierane bezpośrednio z National Motor Vehicle Title Information System, pozwolić mają na ocenę sytuacji jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie.

 

Ponadto w raportach autobaza.pl znajdują się m.in. dane z NICB. Jest to National Insurance Crime Bureau – czyli Krajowe Biuro ds. Przestępczości Ubezpieczeniowej. Zajmuje się ono ściganiem oszustw ubezpieczeniowych i kradzieży.

 

Pomimo utrudnień w ruchu granicznym import pojazdów z USA do Polski wzrósł w ostatnim roku. Zatem wyraźnie widać, iż ten kierunek zyskuje na popularności.

 

Działania autobaza.pl związane z wprowadzeniem nowych raportów z USA mają na celu wyjście naprzeciw potrzeb klientów oraz zapewnienie satysfakcji z zakupu auta pochodzącego z USA.

 

Źródło: VIN-Info

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).