Systemowe rozwiązania Webasto dla elektromobilności | MOTOFAKTOR

Systemowe rozwiązania Webasto dla elektromobilności

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2019

Webasto przedstawiło na tegorocznych targach IAA we Frankfurcie swoje rozwiązania systemowe w zakresie elektromobilności.

Webasto ma już w swojej ofercie potężny elektryczny system ogrzewania cieczy, służący do kontroli temperatury wnętrza i akumulatora trakcyjnego: wysokonapięciową nagrzewnicę HVH – High Voltage Heater. Urządzenie ogrzewa akumulator, optymalizując wykorzystanie jego możliwości, i zapewnia przyjemną temperaturę we wnętrzu auta. Dzięki efektywnej technologii ogrzewania warstwowego, urządzenie przekształca zmagazynowaną energię elektryczną w ciepło prawie bez strat, ze stałą wydajnością na poziomie ponad 95%.

 

Modele podgrzewacza wysokonapięciowego Webasto są przystosowane do napięć od 250 V do 870 V i dostępne w wersjach o mocy 5,7 kW i 10 kW. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i wytrzymałość nawet przy wysokich napięciach, w Webasto HVH zastosowano dodatkowe, wielopoziomowe środki ostrożności. Ponadto urządzenie przekształca szczytowe skoki napięcia w układzie elektrycznym pojazdu w ciepło, tym samym dodatkowo odciążając akumulator pojazdu. Dzięki temu pakiet baterii Webasto ma szczególnie dobrą wydajność i żywotność. Chcąc jeszcze bardziej zoptymalizować system, Webasto pracuje również nad kompleksowym modułem zarządzania termicznego dla systemów akumulatorowych.

 

 

Ponadto Webasto opracowało niezawodny, zoptymalizowany pod względem kosztów system baterii. Szczególną zaletą Standardowego Systemu Baterii Webasto jest jego modułowa budowa: proces opracowywania produktu jest skrócony dzięki zastosowaniu standardowych modułów. To znacznie zmniejsza koszty projektowania. Dzięki temu, klientowi oferowany jest skrojony na miarę system akumulatorów, na atrakcyjnych warunkach, nawet w przypadku małych ilości. Ta konstrukcja umożliwia indywidualne, elastyczne dostosowanie do aktualnego rozwoju technologicznego i specyficznych wymagań klienta. Można połączyć ze sobą do 10 modułów baterii, a montowany wraz z nimi Interfejs Pojazdu (VIB – Vehicle Interface Box), jako łącznik pomiędzy systemem baterii a pojazdem przejmuje odpowiednią konfigurację i oprogramowanie.

Dzięki połączeniu sprzętu, instalacji, serwisu i łączności, Webasto oferuje również wysokiej jakości systemy ładowania z pojedynczego źródła, które umożliwiają bezpieczne i łatwe ładowanie pojazdów elektrycznych. Portfolio produktów obejmuje podstawowe stacje ładowania do użytku domowego, Webasto Pure i TurboDX, nową inteligentną stację ładowania Webasto Live i przenośny TurboCord.

 

Dla specyficznej architektury hybrydowych samochodów sportowych, Webasto opracowało unikalny dach do kabrioletów, optymalnie wykorzystujący ograniczoną przestrzeń montażową. Segmenty systemu dachowego obracają się podczas otwierania i chowają pionowo w przedziale przeznaczonym na dach. Webasto zostało nominowane i uhonorowane nagrodą Innowacyjnego Dostawcy BMW – BMW Supplier Innovation Award (SIA) – w kategorii “Efektywna Dynamika”, za nowatorski system dachowy.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).