System coASSIST Level 2+ od ZF | MOTOFAKTOR

System coASSIST Level 2+ od ZF

person Adrian Januszkiewicz 14/01/2020

ZF koncentruje się na półautomatycznych systemach Level 2+, które zapewniają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

Półautomatyczne systemy jazdy Level 2+ to dla ZF pragmatyczne podejście do poprawy bezpieczeństwa i komfortu kierowców samochodów osobowych. Połączenie zaawansowanego zestawu czujników, w tym kamer i radarów, z centralną jednostką sterującą, umożliwia integrację takich funkcji jak: adaptacyjny tempomat, rozpoznawanie znaków drogowych, asystent zmiany pasa ruchu, asystent utrzymania pasa ruchu i jazdy w korku.

 

System coASSIST koncernu ZF ma oferować kierowcom znaczące korzyści w zakresie komfortu i bezpieczeństwa w cenie znacznie poniżej 1000 USD, które jednocześnie spełniając spodziewane protokoły testowe Euro NCAP 2024 i dostarczają popularne funkcje półautomatycznej jazdy na poziomie Level 2+. Pod koniec 2020 roku ruszy produkcja systemu coASSIST, która będzie realizowana przy współpracy z dużym azjatyckim producentem i będzie obejmować pełen system ZF Mobileye’s EyeQ. W kolejnym kroku po uruchomieniu produkcji, system obejmie również zupełnie nowy na rynku radar średniego zasięgu Gen 21.

W ZF wierzymy, że w niedalekiej przyszłości systemy Level 2+, które spełniają zaawansowane testy bezpieczeństwa i pomagają zmniejszyć stres związany z prowadzeniem pojazdu, będą w przyszłości przejmować kontrolę nad samochodami osobowymi. Ponadto stworzą platformę, która pomoże zidentyfikować, a następnie sprawdzić i określić scenariusze drogowe na całym świecie. Christophe Marnat Executive Vice President w ZF Electronics oraz dywizji Advanced Driver Assist Systems

 

Przystępna cena systemu ma umożliwić zwiększenie penetracji rynku oraz pozwolić na szybsze przybliżenie korzyści systemu konsumentom. Ma to pomóc również kierowcom w przyzwyczajeniu się do funkcji półautomatycznych, w sytuacji gdy człowiek nadal utrzymuje pełną kontrole jazdy.

 

ZF jest integratorem systemów i oferuje pełną gamę systemów Level 2+, składających się z:

 

  • ZF coASSIST – opłacalne rozwiązanie Level 2+, pomagające spełnić wymagania Euro NCAP, zapewniając jednocześnie najpopularniejsze funkcje ADAS Level 2+ z wykorzystaniem zasobów firm Mobileye i Intel, a także technologii EyeQ.
  • ZF coDRIVE – rozszerza funkcjonalność poruszania się w korkach oraz po autostradzie. Perspektywa kamery 360° oraz przetwarzanie w technologii Mobileye EyeQ umożliwiają automatyczne zmiany pasa ruchu oraz automatyczne wyprzedzanie pojazdów.
  • ZF coPILOT został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu zaawansowanej mocy obliczeniowej oraz skalowaniu rozwiązań znanych z Level 2+ do Level 4 i jest opracowany wspólnie z firmą NVIDIA. System wykorzystuje kontroler ProAI ZF i oferuje takie funkcjonalności jak: jazda bez użycia stóp i rąk, automatyczną zmianę pasa ruchu, a także automatyczne wyprzedzanie, parkowanie oraz zapamiętywanie tras.
Ten zestaw systemów ZF pozwala nam zaproponować najbardziej kompletną i wszechstronną ofertę w branży. Dzięki niej klienci mogą wybrać odpowiedni poziom funkcjonalności, wspomagających kierowców w różnych scenariuszach sytuacji drogowych, takich jak: jazda autostradowa, miejska czy poruszanie się w korkach, gdzie funkcje automatycznej zmiany pasa ruchu oraz asystenta parkowania są bardzo pomocne. Po wprowadzeniu na rynek w tym roku systemu coASSIST, oferta systemów ZF Level 2+ będzie w pełni dostępna na rynku w ciągu najbliższych 1-3 lat. Christophe Marnat

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).