Symbio i Schaeffler chcą produkować wodorowe ogniwa paliwowe | MOTOFAKTOR

Symbio i Schaeffler chcą produkować wodorowe ogniwa paliwowe

person Joanna Piszcz 7/07/2022

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący koncentracji firm Symbio SAS i Schaeffler Invest.

Przedmiotem wniosku, który wpłynął do UOKiK jest utworzenie przez Symbio SAS z siedzibą w Venissieux we Francji oraz Schaeffler Invest GmbH z siedzibą w Herzogenaurach w Niemczech wspólnego przedsiębiorcy działającego w sektorze mobilności wodorowej.

 

Symbio to francuska firma specjalizująca się w systemach wodorowych ogniw paliwowych stosowanych w pojazdach elektrycznych. Symbio jest wspólnie kontrolowana przez grupę Forvia (grupa Forvia powstała w wyniku przejęcia niemieckiej firmy Hella przez francuską Faurecię) – działającą globalnie na rynku wyposażenia samochodowego – oraz grupę Spika (pośrednio należącą do Compagnie Générale des établissements Michelin), jednego z największych światowych producentów opon i lidera w dziedzinie zrównoważonej mobilności.

 

Schaeffler jest globalnym dostawcą dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Schaeffler jest zarządzany w oparciu o trzy działy: Technologie motoryzacyjne (podzielony na cztery działy biznesowe: E-mobility, Systemy silnikowe i układy przekładniowe, Układy zawieszenia, Hybrydy i elektryczne systemy napędowe), Automotive Aftermarket oraz Przemysł. Schaeffler jest częścią grupy IHO, która jest kontrolowana przez INA-Holding Schaeffler GmbH & Co. KG.

 

Planowana koncentracja dotyczy działalności w sektorze systemów wodorowych ogniw paliwowych. Zgłaszany wspólny przedsiębiorca będzie wytwarzał produkty wyłącznie dla swoich spółek dominujących i nie będzie działał na rynku jako niezależny podmiot gospodarczy.

 

Źródło: UOKiK

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).