Sukces opon Continental na rynku OE | MOTOFAKTOR

Sukces opon Continental na rynku OE

person Adrian Januszkiewicz 9/08/2019

Opony Continental zyskały aprobaty producentów dziewięciu na dziesięć najlepiej sprzedających się modeli aut w Europie.

Opony Continental cieszą się także dużą popularnością wśród producentów aut sportowych, takich jak Porsche, Maserati i Mercedes AMG oraz samochodów luksusowych, np. Rolls Royce i Maybach. Również producenci pojazdów elektrycznych, jak Audi, Tesla i Renault, wybierają ogumienie niemieckiego producenta. Warto podkreślić, że do klientów Continental należą nie tylko producenci europejscy, ale także azjatyccy, np. Hyundai.

Nowe, luksusowe auta na oponach Continental

Continental sukcesywnie uzyskuje kolejne homologacje. Rolls Royce Cullinan wyjeżdża z fabryki na oponach opracowanych przez Dział Badań i Rozwoju w Hanowerze. Opony niemieckiego producenta są także dostępne jako element oryginalnego wyposażenia (OE) modeli Audi: e-tron oraz Q8 i SQ8, a także BMW: X7, X3M, X3 i Z4. Z wiedzy i doświadczenia Continental korzysta również Porsche w zakresie opon zimowych.

 

Dzięki wysokiej jakości oponom oraz stosowaniu innowacyjnych technologii ogumienie letnie, zimowe i całoroczne od Continental zdobywa zaufanie kolejnych marek. Continental opracowując nowe produkty, poznaje oczekiwania producentów aut oraz wymagania poszczególnych modeli – wszystko po to, aby stworzyć oponę idealnie dopasowaną do danego samochodu. Dzięki temu producent jest w stanie tworzyć ogumienie, które zapewnia optymalną przyczepność podczas jazdy Porsche czy BMW M, maksymalny komfort nawet przy wysokich prędkościach osiąganych przez Rolls Royce’y czy bardzo niski opór toczenia istotny dla aut elektrycznych.

Przewaga dzięki współpracy

Nie wystarczy tylko wyprodukować opony. Kluczem do sukcesu jest prowadzenie intensywnych badań oraz ścisła współpraca z producentami aut. Continental razem z najlepszymi koncernami samochodowymi z segmentu premium opracowuje ogumienie i testuje prototypy tak długo, aż inżynierowie stworzą idealny produkt – dostosowany do potrzeb oraz doskonale pasujący do charakteru danego auta. Takie opony posiadają specjalne oznaczenia, które ułatwiają montaż w odpowiednim pojeździe. Przykładowo na oponach przeznaczonych do samochodów Mercedes znajduje się kod “MO”, natomiast ogumienie opracowane dla BMW jest oznaczone gwiazdką (*).

 

U podstaw sukcesu partnerstwa Continental z producentami samochodów leży także zaangażowanie pracowników z innych działów niemieckiej firmy technologicznej. Dzięki współpracy zespołu ds. Badań i Rozwoju Działu Opon ze specjalistami z działu Podwozia i Bezpieczeństwa, Continental posiada unikalną wiedzę oraz doświadczenie. Opracowując opony homologowane, inżynierowie identyfikują nowe trendy w branży oraz odpowiadają na nie opracowując kolejne rozwiązania i nowe technologie. Zapewnia to ciągły rozwój firmy, a co za tym idzie rosnące zadowolenie klientów.

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).