Straż Gminna w Kościerzynie kontroluje warsztaty samochodowe | MOTOFAKTOR

Straż Gminna w Kościerzynie kontroluje warsztaty samochodowe

person Adrian Januszkiewicz 23/04/2018

Straż Gminna w Kościerzynie prowadzi kontrole pod kątem gospodarki odpadami w warsztatach samochodowych i firmach transportowych.

Przedmiotem kontroli Straży Gminnej w Kościerzynie podlegają między innymi następujące elementy: przechowywanie akumulatorów, olejów przepracowanych, zużytych części zaolejonych oraz innych odpadów niebezpiecznych, przekazywanie odpadów niebezpiecznych uprawnionym podmiotom, sposób postępowania z zaolejonymi szmatami, ręcznikami papierowymi, spalanie odpadów w piecu, skażenie gruntów w obrębie zakładu, postępowanie z wodami technologicznymi np. z mycia posadzek, sprawdzenie systemu odprowadzania wód opadowych z terenów komunikacyjnych, zastosowanie separatorów.

 

W przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów prawa funkcjonariusze straży nałożą kary finansowe lub skierują pisma zawiadamiające do innych organów uprawnionych.

 

Podobne kontrole przeprowadzała straż miejska w Warszawie.

 

Źródło: Straż Gminna w Kościerzynie

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).