Straty produkcyjne z powodu COVID-19 - interaktywna mapa ACEA | MOTOFAKTOR

Straty produkcyjne z powodu COVID-19 - interaktywna mapa ACEA

person Adrian Januszkiewicz 23/09/2020

Stowarzyszenie ACEA opublikowało kolejną ze swoich interaktywnych map. Najnowsza dotyczy wpływu pandemii na produkcję aut w UE w I półroczu 2020.

Najnowsza interaktywna mapa ACEA przedstawia wpływ pandemii koronawirusa na produkcję samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych w pierwszej połowie 2020 r. dla każdego z 27 państw członkowskich UE oraz Wielkiej Brytanii.

 

Straty produkcyjne w całej UE spowodowane COVID-19 wyniosły 3 649 677 pojazdów silnikowych w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r., czyli około 20% całkowitej produkcji w 2019 r. Liczba ta obejmuje samochody osobowe i lekkie samochody dostawcze do 6 ton.

 

Straty te wynikają zarówno z postojów fabryk (zwłaszcza w miesiącach tzw. “Lock-down-u” w marcu, kwietniu i maju), jak i z faktu, że moce produkcyjne nie powróciły jeszcze do poziomów sprzed kryzysu (w drugiej połowie maja i czerwca).

 

ACEA w pełni przyznaje, że niniejszy przegląd nie jest wyczerpujący, a jedynie służy jako narzędzie do pokazania ogólnounijnych skutków kryzysu.

 

Nową interaktywną mapę od ACEA można przejrzeć TUTAJ.

Źródło: ACEA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).